• Anasayfa
 • Oyun
 • En İyi Euro Truck Simulator 2 (ETS 2) Modları

En İyi Euro Truck Simulator 2 (ETS 2) Modları

106
9
6
4
2
Euro Truck Simulator 2'nin uzun yol maceralarını, ETS 2 modları ile daha keyifli hale getirebilirsiniz. Sizi bilgisayar koltuğuna bağlama garantili bu modları indirme ve kurma yöntemlerini de tek tek açıkladık. Gelin bir sonraki işi almadan önce bu modlara beraber bakalım.

Euro Truck 2 Simulator simülasyon oyuncuları çok özel bir oyun. Her tırın kendi orjinal sesi, gerçekçi fizik motoru ve grafikleri ile en iyi tır simülasyonu da denilebilir. Oyun kendi başına keyifli bir sürüş yapmanızı sağlasa da, ETS 2 modları ile uzun yol maceralarınızı daha da keyifli hale getirebilirsiniz. 

Oyunun içeriğini ve deneyimini arttırmaya yönelik olan modlar arasında, Türkiye haritası, şu an sokaklarda gördüğümüz arabalar ve hatta tır yerine otobüs sürmenizi sağlayacak modlar bile yer alıyor. En önemlisi de hoşunuza giden modları çok kolay bir şekilde oyuna eklemek mümkün.

ETS 2 modları nasıl yüklenir?

ets 2 modları, euro truck simulator 2, kış modu

 • Tüm işlemleri yapmadan önce oyun kapalı olmalı.
 • Oyuna eklemek istediğiniz modu indirin.
 • Herhangi bir klasöre girin ve soldaki listeden Belgeler’i seçin.
 • Önce Belgeler içerisindeki Euro Truck Simulator 2 klasörünü açın, ardından Mod klasörüne girin.
 • İndirdiğiniz mod klasörünü açın. İçerisindeki “.scs” uzantılı dosyayı Mod klasörü içine atın.
 • Euro Truck Simulator 2’yi çalıştırın.
 • Açılış ekranından kendi profilinizi seçin ve Profil Düzenle seçeneğine tıklayın.
 • Sağdaki Modlar bölümünden yeni eklediğiniz modu yanındaki kutucuğa tıklayarak aktifleştirin.
 • Uygula dedikten sonra yeni mod ile beraber uzun yol seferlerine devam edebilirsiniz.

Steam üzerinden mod ekleme:

 • Steam’i açın.
 • Topluluk menüsünden Atölye seçeneğine tıklayın.
 • Bir Atölye Ara kutucuğuna Euro Truck Simulator 2 yazın ve çıkan seçeneğe tıklayın.
 • İndirmek istediğiniz moda tıklayarak sayfasına gidin.
 • Abone ol seçeneğine tıklayın.
 • Oyunu çalıştırın. Açılış ekranından profilinizi seçin ve Profil Düzenle seçeneğine tıklayın.
 • Sağ taraftaki bölümden aktif etmek istediğiniz modun yanındaki kutucuğu işaretleyin ve Uygula deyin.

ETS 2 modları nasıl kurulur sorusunun cevabı aslında bu kadar basit. İki farklı yöntem ile oyuna istediğiniz modu kolayca kurabilirsiniz. ETS 2 mod indirmek için sadece internet siteleri değil aynı zamanda Steam Atölye’yi de kullanabilirsiniz. Yine binlerce farklı mod atölyede yer alıyor. Diğer oyuncular da kullandıkları modlar hakkında yorumlarda bulunuyorlar. Bu yorumlara göre seçim yapabilirsiniz.

Bir internet sitesinden indirdiğiniz modu kendinizin yüklemesi gerekiyor. Ancak Steam Atölye’den abone olduğunuz modlar otomatik olarak oyuna da eklenmiş oluyor. Sadece indirme tamamlandıktan sonra oyuna girip, Profil Düzenle sayfasından modu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Ardından oyuna gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz.

Güncel ve en popüler ETS 2 Modları: 

TruckersMP:

truckersmp, ets 2

Kuşkusuz en popüler ETS 2 modu TruckersMP. Diğer oyuncularla beraber çevrimiçi tır sürme deneyiminizi yaşatan bu mod ile, yollarda gerçek sürücülerle karşılaşabilir ve hatta telsiz ile sohbet bile edebilirsiniz. Yaklaşık 3 milyon kullanıcısı olan mod, günün her saatinde anlık en az 3-4 bin oyuncuya sahip. Dolu sunucularda, gerçek oyuncularla ETS 2 keyfini yaşayabilirsiniz.

Bu modu oynamak için oyun içerisinden yeni bir profil açmanıza da gerek yok. Mevcut profilinizin tüm bilgileri ETS 2 TruckersMP moduna aktarılıyor. Sadece modun sitesinden bir üyelik oluşturmanız gerek. Üyelik oluşturduktan sonra modu indirebilirsiniz. TruckersMP kendi Kurulum Sihirbazı’na sahip. İndirdiğiniz dosyadan direkt kurabilirsiniz. Giriş yapmak için de masaüstündeki simgesine tıklamanız gerekiyor.

Euro Truck Simulator 2 Otobüs Modu:

Euro Truck Simulator 2’de sadece tır değil, isterseniz otobüs de sürebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir otobüs modelini mod olarak indirerek oyuna eklemek. Piyasadaki otobüs oyunları gibi detaylar içermese de, gerçekçi tasarımı ve sesi ile çok keyif alacağınız kesin. Modu ekledikten sonra otobüsleri galerilerden satın alabilirsiniz. İş almak için şirketlere gitmeniz yeterli.

Trafik paketleri:

Oyunun orjinal halinde trafikte sürekli aynı arabalar var. Bu durum da oyunun gerçekçiliğini olumsuz yönde etkiliyor. Ancak internetten de bulabileceğiniz birçok trafik paketi ile Citroen, BMW, Mercedes ve hatta Ferrari’ye kadar birçok farklı modeli oyuna ekleyebilirsiniz. Özellikle gerçekçiliğe önem veren oyuncuların bu modlardan birini mutlaka yüklemesini tavsiye ediyoruz.

BDF Trafik Renk Paketi:

ets 2 modları, ets 2 trafik renk paketi

Gerçekçilik üzerinden devam edelim. Bildiğiniz gibi oyunun orjinal halinde yoldaki tırlar genel olarak tek tip. Daha doğrusu çok fazla renk çeşitliliği yok. Ancak BDF Trafik Renk Paketi modu veya farklı renk paketleri ile trafikteki araçların renk çeşitliliğinin artmasını sağlayabilirsiniz. Modların güncellemelerini de kontrol ederek, oyununuza sürekli yeni renk ve araç tipleri ekleyebilirsiniz.

Gerçek ses paketleri:

Euro Truck Simulator 2 yapımcıları ses konusunda oldukça hassas. Oyuna ekledikleri tır sesleri için bizzat gerçek tır kullanıyorlar. Hatta yukarıdaki videodan da bu seslerin nasıl kaydedildiğine bakabilirsiniz. Ancak her tır için bu geçerli değil. Ses paketleri ile silecek seslerinden, retarder seslerine kadar birçok hareketin gerçek sesini elde edebilirsiniz. Gerçekçiliği zirveye çıkartmak için en iyi modlardan biri.

Gerçekçi ışık görünümü:

Eğer daha önce herhangi bir ışık modu kullanmadıysanız, geceleri yollarda ışıkların gerçeklikten uzak olduğunu görebilirsiniz. Örneğin aniden karanlığa geçme veya bir lambanın bile, yolu tamamen aydınlatması gibi. Ancak AI Realistic Lights ETS 2 modu ile ışıkları gerçeğe daha yakın yapabilirsiniz. Lambalar sadece aydınlatması gerektiği kadar aydınlatıyor. Geceleri karanlık ve ışık geçişleri de gerçeğe çok daha yakın oluyor.

ProMods harita paketleri:

Oyun zevkinizi başka bir çıtaya çıkartan ProMods, haritaları ile en popüler ETS 2 modları arasında yer alıyor. Gerçekçi ve daha detaylı yollar, dar veya geniş şehir içi yolları ile dikkat çekiyor. Bu mod ile Avrupa ve İngiltere’den sıyrılıp, Filistin hatta İsrail’e kadar gidebilirsiniz. Haritalar aynı zamanda çoklu oyuncu desteği de alıyor. Yani TruckersMP modu ile ortak da kullanabileceksiniz.

Google Haritalar modu:

Sinagrit Baba’nın yapımcısı olduğu Google Haritalar modu, oyun içi navigasyonu tamamen gerçekçi bir hale getiriyor. Oyunda zaten şu anda sesli navigasyon bile yer alıyor. Ancak konsoldaki navigasyon gerçeklikten biraz uzak. Bu mod ile arabalarımızda kullanmaya alıştığımız navigasyonu, ETS 2’de de kullanabiliyorsunuz.

Kış Modu:

Froxy yapımı kış modu neredeyse 4-5 yıldır en çok kullanılan ETS 2 modları arasında yer alıyor. Açık hava, kapalı hava ve yağmurlu havalara ek olarak artık kara kışta da tır sürebilirsiniz. Modun en güzel yanı ise gerçekçiliği. Gerçek hayatta karda araba sürerken yaşadığınız kayma, patinaj vb. tüm olumsuz şartlar bu oyun modunda da var.

Türkiye haritası:

Eski ETS 2 oyuncuları için bir dönem en büyük hayalleri olan Türkiye haritası modu da şu an oyuna ekleyebileceğiniz modlar arasında. Sürekli güncelleme alarak da geliştirilen harita, 81 ili kapsıyor. Ayrıca Türkiye üzerinden doğuya veya Kıbrıs’a da gidebiliyorsunuz. Bu güzel mod 2017 yılında yayınlandı ve hâlâ popülerliğini koruyor.

Bu birbirinden güzel ETS 2 modları ile oyun zevkinizi bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Kara bir kış gecesi, kış modu ile karla kaplı Türkiye yollarında radyoyu açıp yükünüzü taşıyabilirsiniz. Sizin de ETS 2 oynarken kullandığınız ve mutlaka denemelisiniz dediğiniz modlar varsa, yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

106
9
6
4
2
Emoji İle Tepki Ver
106
9
6
4
2