Ferrarilerin Perte Çıktığı İtalya GP'de Yarış Durdu

59
6
5
4
3
Ferrarilerin Perte Çıktığı İtalya GP'de Yarış Durdu
Kasım ayında ülkemize gelecek olan Formula 1’in İtalya’da Monza pistinde gerçekleştirilen sekizinci yarışında Ferrariler yarış dışı kalırken, Hamilton da 10 saniye dur-kalk cezası aldı.

Formula 1 sezonu bu yıl Mercedes’in ve Hamilton’ın bariz üstünlüğüyle geçiyor. Genel olarak heyecanın olmadığı söylenen sezonun en heyecanlı yarışı ise İtalya’da gerçekleşiyor. 

Ferrari’nin gerçek anlamda evi diyebileceğimiz Monza pistinde gerçekleştirilen İtalya Grand Prix’inde ise beklenmedik olaylar peşpeşe gerçekleşiyor. Ferrariler yarışın yarısını bile tamamlayamazken Hamilton da ceza aldı.

Ferrariler yarış dışı

Bu sezon genel olarak büyük bir hayal kırıklığı yaşayan ve yaşatan Ferrari’nin yarış dışı kalan ilk pilotu Sebastian Vettel oldu. Frenlerinde sorun yaşayan pilot aracını kenara çekmek ve Monza’da erken bir veda gerçekleştirdi.

Daha sonra Haas takımından Magnussen’in yarış dışı kalmasıyla birlikte piste güvenlik aracı da girdi. Güvenlik aracının ardında oluşan konvoyda hızlı bir atılım gerçekleştiren Ferrari’nin genç pilotu Le Clerc’in hızına aracı eşlik edemedi ve Parabolica adlı meşhur virajda lastiklere çarptı. 

Le Clerc’in sağlık durumu iyi olsa da Ferrariler için yarış bitti ve kırmızı bayraklar sallanarak yarış durdu.

Hamilton’a ceza

Lewis Hamilton, pit alanı girişi kapatıldıktan sonra pite girdiği gerekçesiyle 10 saniye dur kalk cezası aldı. Yarış daha sonra 27. turdan yeniden başlatıldı. Yarışın sonuçları oldukça ilginç olabilecek gibi duruyor.

Hamilton yarış tekrar başladıktan hemen sonra cezasını tamamlayarak 27 turda önündeki 16 pilotu geçmeye çalışacak. Bakalım yarışın sonucu Büyük Britanyalı pilotun istediğini gerçekleştirmesine yetecek mi?

59
6
5
4
3
Emoji İle Tepki Ver
59
6
5
4
3