Ekonomik Kriz Ford'u da Vurdu: Global Çapta Binlerce Çalışan İşten Çıkarılacak!

15
2
1
1
0
Dünyaca ünlü otomotiv devi Ford, bugün çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile küçülmeye gittiklerini duyurdu. Bu küçülmeyle birlikte global çapta yaklaşık 3 bin çalışanın işten çıkarılması planlanıyor.

Dünya genelinde devam eden ekonomik sıkıntılar dijital platformlardan, NFT platformlarına, hatta sosyal medya devlerine kadar pek çok şirketi işten çıkarmalara sürükledi. Maalesef ki bu can sıkıcı haberler, her geçen gün artarak gelmeye devam ediyor ve belli ki sırada otomotiv devi şirketler var. 

Bugün gelen haberlere göre ülkemizde de uzun yıllardır varlığını sürdüren otomotiv devi Ford, ekonomik sıkıntılardan etkilenen bir diğer firma oldu. ABD merkezli şirket, çalışanlarına gönderdiği e-posta ile bazı işten çıkarmaların yaşanacağını duyurdu. 

3 bin çalışanın işine son verilecek 

ford işten çıkarma

Ford’un üst düzey yönetici kadrosunda yer alan Jim Farley ve Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford imzalı bir e-postayla bugün çok sayıda çalışanın işine son verileceği duyuruldu. Global çapta yapılacak olan bu işten çıkarmaların detaylarında ise; şirketin maliyet yapısının ‘geleneksel’ ve rakiplere karşı ‘rekabetçi olmadığı’ bildirildi. Tabii ki e-postanın içeriği bu kadarla da sınırlı kalmadı. Üst düzey yöneticiler tarafından gönderilen bildiri niteliğindeki postada, şirketin kaynaklarının yeniden düzenlendiğinin altı çizildi.  

Global çapta tüm çalışanları ilgilendiren bu işten çıkarmaların ABD, Kanada ve Hindistan’da yoğunlaşacağı bildirildi. Tabii ki bu işten çıkarma kararının ardından Ford hisseleri New York borsalarında hızla değer kaybetmeye başladı. Güncel olarak yaşanan kayıp ise yüzde 5’e yaklaştı. 

Kaynak : https://t24.com.tr/haber/ford-kuresel-capta-3-bin-kisiyi-isten-cikaracak,1054383
15
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
2
1
1
0