Formula 1 Avustralya Grand Prix 'Yine' İptal Edildi

12
3
3
0
0
18-21 Kasım tarihleri aralığında gerçekleştirilecek olan Formula 1 Avustralya Grand Prix'inin iptal edildiği açıklandı. Ülke genelindeki COVID-19 tedbirleri ile lojistik sorunların bu kararın alınmasına yol açtığını söyleyen yetkililer, 2022 yılı içinse görüşmelerin sürdürüldüğünü açıkladılar.

Dünyanın en çok ilgi gören motor sporlarının başında gelen Formula 1 ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Organizasyon yetkilileri, Avustralya Grand Prix'inin iptal edildiğini açıkladılar. Bu iptalin nedeni, bazılarımızın tahmin edebileceği üzere koronavirüs pandemisi.

Avustralya Grand Prix'i, 18-21 Kasım tarihleri aralığında Albert Park'ta yapılacaktı. Avustralyalı yetkililer, yarışın biletlerini henüz satışa çıkarmamışlardı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, ülkede devam eden COVID-19 kısıtlamaları ile lojistik hizmetlerinin ekipleri zorlayacak oluşunun bu etabı gerçekleştirmeyi imkansız hale getirdiği açıklandı.

2022 yılı için görüşmeler sürüyor

Formula 1 Avustralya

Formula 1 yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, Avustralya hükümetinin kısıtlama ve aşı ile ilgili yaşadıkları zorlukların farkında olunduğu, ülkeye gelemeyecekleri için kendilerinin de üzüntü duydukları ifade edildi. 2 yıldır Avustralya'da olunamadığını söyleyen Formula 1 yetkilileri, 2022 yılı için Avustralyalı yetkililere görüşülmeye devam edileceğini açıkladılar.

Formula 1 CEO'su Stefano Domenicali, bu sezonu 23 yarışla tamamlayabileceklerinden emin olduklarını, Avustralya'nın eksiğinin bir şekilde kapatılmaya çalışacaklarını açıkladı. Ancak bu konuda net bir şey söylemeyen Domenicali, önümüzdeki süreçte ellerindeki tüm alternatifleri değerlendirip, birkaç hafta içerisinde yeni bir açıklama yapılacağını belirtti.

Kaynak : https://www.grandprix.com.au/fan-zone/news/2021-formula-1-australian-grand-prix-cancelled
12
3
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
3
3
0
0