Formula 1 Avusturya GP'de Sıralama Turları Tamamlandı

5
2
1
0
0
Kıran kırana geçen Formula 1 2021 sezonunda Avusturya GP sıralama sonuçları belli oldu. Bu haftaya damgasını vuran isimse şüphesiz Lando Norris oldu.

Oldukça heyecanlı geçen Formula 1 2021 sezonunda özellikle Red Bull ve Mercedes’in rekabeti izleyenleri oldukça heyecanlandırıyor. Bu hafta sonunda da Red Bull Ring’de yapılan yarışta Red Bull ve Mercedes takımlarının yine kıran kırana mücadele etmesi bekleniyordu. Nitekim, beklenen oldu.

Öte yandan bu haftaki mücadelede sıralamanın son turlarında Red Bull ve Mercedes mücadelesine McLaren’dan Lando Norris de dahil oldu ve izleyiciler kıran kırana bir yarış izledi.

İlk cebin sahibi değişmedi

Max Verstappen

Avusturya GP sıralama turlarının üçüncü bölümünde Max Verstappen ilk turların ardından 1:03.720 yaparak liderliğe yükseldi. Fakat bu sıralamanın en büyük sürprizi şüphesiz Lando Norris oldu. Verstappen ile arasındaki farkı 0.048’e düşürerek ikinci sırada yerini aldı. Hamilton ve Bottas ise 3. ve 4. sırada kendilerine yer bulabildi.

Verstappen bu sıralamayla birlikte arka arkaya 3 kez sıralamada birinci olmayı başardı ve bu sezonda 4. pole pozisyonunu kazandı. Pazar günü yapılacak yarışta ilk 5 sırada başlayacak yarışçılar şu şekilde;

  • 1. Max Verstappen
  • 2. Lando Norris
  • 3. Sergio Perez
  • 4. Lewis Hamilton
  • 5. Valterri Bottas

Pazar günü yapılacak yarışta bu 5 sürücü de orta lastiklerle yarışa başlayacak.

5
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
0
0