• Anasayfa
  • Oyun
  • Fortnite'ın Kara Delik Yayını, Tüm Rekorları Alt Üst Etti

Fortnite'ın Kara Delik Yayını, Tüm Rekorları Alt Üst Etti

65
12
8
6
6
Fortnite'ın geçtiğimiz haftalarda düzenlenen canlı yayın etkinliği konuşulmaya devam ediyor. Bu kez Epic Games, canlı yayının hangi platformdan kaç kez izlendiğini açıkladı.

Son dönemlerin en popüler oyunlarından bir tanesi olan Fortnite'ta koca bir devir kapandı. Geliştirici ekip, oyunun onuncu sezonu sonra ererken bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlik kapsamında Fortnite evreni, devasa bir kara delik tarafından yutuldu. Bu etkinliğin ardından oyun bir süre boyunca hizmet veremedi ancak şu an için oyunseverler, Fortnite maceralarına kaldıkları yerden devam ediyorlar.

Fortnite: Chapter 2'nin 1. sezonu başladı. Ancak oyunseverlerin akılları hala 10. sezonun sonunda düzenlenen etkinlikte. Öyle ki YouTube, Twitch ve Twitter gibi platformlar üzerinden canlı olarak yayınlanan bu etkinlik, 7 milyon kişi tarafından anlık olarak takip edildi. Bu sayı, son dönemlerin en büyük rekorlarından bir tanesiydi. Şimdi ise Epic Games, konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Fortnite

Epic Games'in yaptığı açıklamalara göre düzenlenen canlı yayın, sadece Twitch platformunda 1.7 milyondan fazla oyunsever tarafından eşzamanlı olarak izlenmiş. Geliştirici ekibe göre bu sayı, platformun bugüne dek yakaladığı en yüksek canlı yayın izleyicisi anlamına geliyor. Canlı yayın, Twitter'da ise toplamda 50.7 milyon dakika boyunca izlenmiş durumda. Canlı yayının toplam görüntülenme sayısı ise 42.8 milyona ulaşmış durumda. Bu platformda ise canlı yayın, eş zamanlı olarak 1.4 milyon kullanıcı tarafından izlendi.

Elbette oyunseverlerin en çok merak ettiği veri YouTube. YouTube, dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu ve bu durum, daha çok kullanıcı anlamına geliyor. Epic Games'in açıkladığı sonuçlar da YouTube'un büyüklüğünü doğruluyor. Yapılan açıklamalarda canlı yayının YouTube üzerinden eş zamanlı olarak 4.3 milyon kişi tarafından izlendiği belirtildi. 

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/10/23/20929589/fortnite-black-hole-event-season-11-viewers-twitch-twitter-youtube-live
65
12
8
6
6
Emoji İle Tepki Ver
65
12
8
6
6