Yerli Dizi ve Film Platformu Gain, Resmen Satıldı: İşte Resmi Açıklama

13
5
3
1
0
2020 yılında yayın hayatına başlayan yerli dijital içerik platformu GAİN'in tüm hisselerinin Rams Türkiye Grubu'na devredildiği açıklandı.

Son yıllarda artık neredeyse her şeyin dijitalleşmesiyle birlikte geleneksel “televizyon izleme” alışkanlığı yerini aylık belli ücretler karşılığında birçok içeriğe ulaşmanızı sağlayan dijital platformlara bırakmaya başlamıştı. Durum böyle olunca ülkemizden de birçok yerli video içerik platformunun çıktığını görmüştük.

Bu platformlardan biri de 2019 yılında Gözde Akpınar tarafından kurulan ve 2020’de yayın hayatına başlayan GAİN isimli platformdu. Yapay zeka tabanlı algoritmaya sahip platform, aylık 34,90 TL karşılığında onlarca içeriğe erişmemizi sağlıyordu. GAİN, bugün büyük haberlerle gündeme geldi..

GAİN, Rams Türkiye Grubu tarafından satın alındı:

gain açıklama

Daha önce Birsen Altuntaş tarafından paylaşılan haberde GAİN'in, Rams Türkiye Grubu tarafından satın alındığı ifade edilmişti. Konu hakkındaki resmi açıklama en sonunda geldi. Paylaşılan kamuoyu duyurusunda GAİN'in resmen satıldığı açıklandı ve önümüzdeki süreç hakkında bilgilendirme yapıldı:

"2020 yılının Aralık ayında %100 yerli yatırımla kurulan dijital yayın platformu olarak yayın hayatına başlayan GAİN, Rams Türkiye Grubu tarafından satın alındı. Rams Türkiye, bu satın almayla birlikte GAİN hisselerinin tamamını bünyesine kattı. İlgili satın alma süreci kapsamında GAİN'in Kurucusu Gözde Akpınar, 1 Haziran tarihine kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecektir."

GAİN, Kurucusu Gözde Akpınar'ın ikinci büyük çıkışı:

Gözde Akpınar, 2019 yılında Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin tamamını Japonya merkezli Nippon Paint Holdings'e satmıştı. GAİN, Akpınar'ın ikinci büyük çıkışı oldu.

Ana merkezi Kazakistan başta olmak üzere birçok farklı bölgede faaliyet gösteren Rams Global, inşaat ve gayrimenkul odaklı bir şirket olsa da farklı alanlarda da projelere imza atıyordu.

 

13
5
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
5
3
1
0