God of War Ragnarok, Parasının Her Kuruşunu Hak Ediyor: İşte Serinin İnanılmaz Grafik Karşılaştırması

44
5
4
1
0
9 Kasım tarihinde çıkış yapacak yeni God of War Ragnarok ve serinin bir önceki oyunu arasındaki ağızları açık bırakan grafik farkını sizler için derledik.

Sony’nin “efsaneleri” arasında yer alan God of War serisi, ilk üçlemenin ardından 2018 yılında yepyeni bir dünya ve hikaye ile karşımıza çıkmıştı. Bu kez İskandinav mitolojisini kılıçtan (daha doğrusu baltadan) geçiren sinirli savaş tanrımızın hikayesi tabii ki burada son bulmamıştı. PlayStation 5’in çıkışıyla birlikte duyurulan God of War Ragnarok, oyuncuları uzunca bir süre bekletmişti.

Bugün ise beklenen o gün geldi çattı ve God of War Ragnarok’un çıkışına sadece saatler kaldı. Ancak şimdiden bazı içerik üreticileri oyunu oynayıp incelemeye başladı bile. Peki God of War Ragnarok’un serinin bir önceki oyundan ne farkı var? Gelin hep birlikte görelim.

E bildiğin gerçek olmuş

2018 yapımı oyunla Ragnarok arasındaki farklara baktığımızda ilk göze çarpan detayın karakter modellemesi olduğunu görüyoruz. Burada özellikle Kratos'un giderek yaşlandığı için ilk oyunda uçları beyazlamaya başlayan sakallarının neredeyse tamamen griye döndüğü görüyoruz. Ayrıca ilk oyuna kıyasla çok daha soluk bir teni olan savaş tanrımızın üzerine vuran güneş ışınları da çok daha gerçekçi görünüyor.

Kıyametin soğuğunu hissedeceğiniz bir oyun olacak

İki oyunun farkına baktığımızda God of War'da dünyanın biraz daha renkli olduğunu ve ağaçların yapraklarının "daha canlı" olduğunu görüyoruz. İkinci oyunda ise bu dünya yerini Ragnarok yani kıyamet nedeniyle yavaş yavaş solan bir dünyaya bırakmış. Ayrıca yerdeki karların ilk oyunda daha düz dururken ikinci oyuunda çok daha gerçekçi ve taneli bir yapıda olduğu da hemen dikkatimizi çekiyor.

PlayStation 5'in sınırlarını zorlayacak fizikler

İlk oyunun çıkış tarihine göre muazzam görünen grafikleriyle Ragnarok'un grafiklerini yan yana koyduğumuz zaman gerçekten de arada dağlar kadar fark olduğunu görüyoruz. Özellikle oyunun fizik motoru oyunun görünüşünü baştan aşağı değiştirmiş. Yine bir önceki oyunda karın yapısı az da olsa değişiyor olsa da Ragnarok'da ağaçtan düşen bir dal parçasının bile karda iz bırakacak kadar gelişmiş bir fizik motoruna sahip olduğunu görüyoruz.

Gerçek "Yeni nesil" deneyimi

Oyunun texture'larına yani kaplamalarına baktığımızda ise oyunun kendini yeni nesile çok iyi adapte ettiğini görüyoruz. Özellikle tahta ve ağaç kaplamalarındaki kılcal detayların bile rahatlıkla belli olması iki oyunu birbirinden ayıran en büyük farklardan birisi.

Tam bir görsel şölen

Oyunun partikül detaylarına baktığımızda ise hallihazırda göz kamaştırıcı görünen God of War'ın yükselttiği çıtanın Ragnarok ile arşa çıktığını görüyoruz. Kaos bıçaklarının birbirine çarptığında ortaya çıkan kıvılcımların toprağa düştüğüne çıkardığı küçük dumanlar bile oyundaki detaylara ne kadar özenildiğini bizlere gösteriyor.

Intel HD Graphics kullananların gözü yaşlı

Oyunun ışıklandırmalarına baktığımızda ise çok daha gerçekçi ve oyunun dünyasıyla uyumlu ışıklandırmaları görüyoruz. Ragnarok'taki ışıklandırmaların ilk oyuna kıyasla daha yumuşak olması, oyunun gittikçe solan dünyasıyla oldukça uyumlu ve gerçekçi görünüyor.

Gördüğünüz bu göz kamaştıran grafiklere sahip olan God of War Ragnarok, 9 Kasım tarihinde oynanabilir olacak. Eğer oyunu ön siparişte satın aldıysanız şimdiden indirmeye başlayıp 8 Kasım'ı 9 Kasım'a bağlayan gece oyun oynanabilir olduğuna oyuna girebilirsiniz

44
5
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
44
5
4
1
0