Google, Android Uygulamalarının Her Cihazda Açılabilmesi İçin Çalışmaları Başlattı

27
2
2
1
0
Google, piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni uygulama geliştirme kitiyle Android uygulamalarının tüm platformlarda çalışacağı yeni dönemi başlatıyor.

Daha geçtiğimiz günlerde Google, Google Play oyunlarının bilgisayarda resmi bir şekilde oynanabilmesine olanak sağlayan Google Play Games PC’yi 5 ülkede kullanıma açmıştı. Görünüşe göre teknoloji devinin vizyonu çok daha büyükmüş.

Gelen habere göre Google, tüm Android uygulamalarının her platformda resmi bir şekilde çalışmasını sağlamak için bir proje geliştiriyor. Şirket, Android geliştiricilerine uygulamalarını her platformda düzgün çalışmasını sağlayacak bir araç sunmaya hazırlanıyor, gelin detaylara beraber göz atalım.

Google’ın yeni cihazlar arası yazılım geliştirme kiti

Bir blog gönderisinde Google, geliştiricilerin uygulamalarının Android cihazlarda ve Android olmayan telefonlarda, tabletlerde, TV'lerde, arabalarda düzgün çalışmasını sağlamak için ihtiyaç duydukları araçları içeren yeni bir cihazlar arası yazılım geliştirme kitini ve daha fazlasını piyasaya sürdüğünü belirtti.

Yeni yazılım geliştirme kiti, geliştiricilerin uygulamalarıyla üç önemli şey yapmasına olanak sağlıyor: Yakındaki cihazları keşfetme, cihazlar arasında güvenli bağlantılar kurma ve bir uygulamanın deneyimini birden fazla cihazda barındırma. Google'ın geliştirdiği yeni cihazlar arası yazılım geliştirme kiti, çoklu cihaz bağlantısı sağlamak için Wi-Fi, Bluetooth ve ultra geniş bant kullanıyor.

Cihazlar arası yazılım geliştirme kiti şu anda geliştirici önizlemesinde mevcut ve şimdilik yalnızca Android telefonlar ve tabletlerde çalışıyor ancak Google, önünde sonunda desteği iOS ve Windows dahil olmak üzere birçok platforma genişletmek istiyor. Ancak bunun ne zaman olacağına dair bir haber yok. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/27/23324635/google-cross-device-android-apps-sdk-windows-ios-phones-tablets
27
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
27
2
2
1
0