• Anasayfa
  • Oyun
  • Google Play Games PC, 5 Ülkede Erişime Açıldı

Tüm Android Oyunlar PC'ye Geliyor: Google Play Games PC, 5 Ülkede Erişime Açıldı

65
6
4
3
1
Google, Android oyunlarını bilgisayarda oynamayı mümkün kılan Google Play Games PC özelliğini beş ülkede açık beta kullanıcılarına açtı.

Mobil oyunları bilgisayarda oynayabilmek için uzun zamandır oyunseverler farklı uygulamalar tercih ediyordu. Bu uygulamalar ile bilgisayarımızın özelliklerine uygun bir sanal akıllı telefon ya da emülatör kurup oyunları deneyimleyebiliyorduk. 

Bu konuda artık Google ipleri kendi eline almaya karar vermiş gibi gözüküyor. Teknoloji devi, daha önce bazı kullanıcıların testlerine katılmasına izin verdiği Google Play Games for PC özelliğini 5 ülkede erişime açtı. Böylece oyuncular doğrudan Android oyunlarına erişim şansına erişti. 

Android oyunlar için Google'dan yeni özellik

android games pc

Aslında Google, bu özelliği daha önce test etmek üzere bazı kullanıcıları davet etmişti. Yine de halka açık bir beta süreci gerçekleştirilmemiş, bu testler kapalı bir grupla yapılmıştı. O grup da davet yöntemiyle çalışıyordu. 

Güney Kore, Hong Kong, Tayvan, Tayland ve Avustralya ise açık betada özelliği deneyecek ilk ülkeler olarak seçildi. Yeni açıklama ile birlikte bu ülkelerdeki oyunseverlerin davetiye beklemesine de gerek kalmamış oldu. Öte yandan açık beta için seçilen ülkeler de özelliğe aynı tarihte erişemeyecek. İlk olarak Güney Kore, Hong Kong ve Tayvan için özellik açılacak, onlara Mart ayında Tayland ve Avustralya eklenecek. 

Duyuruda öne çıkan bir diğer nokta ise Google'ın uygulamanın sistem gereksinimlerini epey düşürmeyi başarmış olması. İlk versiyonunda en az 8 çekirdek işlemci, oyuncu-bilgisayarı seviyesinde GPU ve 20 GB boş depolama alanı gerektiren Google Play Games PC, açık betada ise bu gereksinimleri 4 çekirdek işlemci, entegre GPU ve 10 GB depolama alanına kadar düşürmeyi başardı.

Google şu anda bu uygulamada aralarında Summoners War, Cookie Run: Kingdom, Last Fortress: Underground gibi yapımların da yer aldığı 50'den fazla oyunu destekliyor. 

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/24/google-play-games-for-pc-is-now-in-available-to-all-players-in-five-countries/
65
6
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
65
6
4
3
1