Google Meet, Görüşmeleri Daha Eğlenceli Hale Getiriyor: Toplantılarda Oyun Oynanabilecek

5
4
1
0
0
Google, Meet uygulamasının daha kullanışlı ve eğlenceli hale gelmesi için yeni özellikleri kullanıma sundu. Yeni güncellemeyle artık Meet üzerinden YouTube’da video izlenebilecek, Spotify’da müzik dinlenebilecek ve oyun oynanabilecek.

Google, geçtiğimiz haftalarda paylaştığı duyurusunda Google Duo ve Google Meet hizmetlerinin artık tek bir çatı altında hizmet vereceğini açıklamıştı. Bu birleşmeden sonra şirket, tek bir uygulamayla üç farklı platforma rakip olmayı hedefliyordu. Artık Google Meet üzerinden hizmet verecek olan Google, bu uygulamanın daha kullanışlı hale gelmesi için yeni özellikler kullanıma sundu.

Google Meet, pek çok kullanıcının yalnızca toplantı yapmak ya da başkalarıyla görüşmek için kullandığı bir uygulama olarak biliniyor. Platform birbirinden farklı efekt ve eğlenceli arka plana sahip olsa da genellikle iş amaçlı kullanıldığı için bu özellikleri pek bilinmiyor. Google, platformun daha kullanışlı hale gelmesini istemiş olacak ki kullanıcıların toplantılarda daha eğlenceli vakit geçirmesi için oyundan video izlemeye kadar birçok yeni özelliği kullanıcılara sundu.

Tüm katılımcıların etkileşime girmesi amaçlanıyor

Google Meet Özellikler

Google, Meet uygulamasının daha kullanışlı ve hale gelmesi için yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bu özellikler arasında ne dikkat çekenler YouTube, Spotify ve bir dizi oyunun uygulama üzerinde kullanılabilir olması oldu. Tüm toplantı katılımcılarının etkileşime girebilmesi amacıyla yapılan bu canlı paylaşım özelliği sayesinde görüşmelerin daha uyumlu geçmesi bekleniyor.

Bu özellikle kullanıcılar artık YouTube’daki videoları birlikte izleyebilecek ya da Spotify’da bir oynatma listesi oluşturup, müzik dinleyebilecek. Aynı zamanda UNO, Kahoot gibi oyunlar da eş zamanlı olarak kullanıcılar tarafından oynanabilecek.

Google’ın bu ayın sonunda mobil cihazlarda ve tabletlerde Google Duo uygulamasını Google Meet ile birleştirmesi bekleniyor. Şirket, insanların evde, okulda ve işte herhangi bir cihazda bağlantı kurmasına, ortak çalışmasına ve deneyimlerini paylaşmasına yardımcı olmak için Google Meet'e daha fazla özellik getirmeye ve yatırım yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Kaynak : https://9to5google.com/2022/08/10/google-meet-live-sharing/
5
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
4
1
0
0