• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Pixel 3 ile Selfie Çekmek İçin Bir Gülümseme Yeterli

Google Pixel 3 ile Selfie Çekmek İçin Bir Gülümseme Yeterli

10
6
4
0
0
Google'ın en yeni amiral gemisi Pixel 3, Photobooth modunu aktif ettiğinizde birini öperken ya da kameraya gülümsediğinizde otomatik olarak fotoğrafınızı çekiyor.

Google Pixel 3, kamera donanımı kalitesi olarak rakiplerinin çok gerisinde kalsa da şirketin yazılım konusundaki uzmanlığı, rakipleri ile baş edecek kadar kaliteli fotoğraflar çekebilmesini sağlayan bir kamera uygulamasını sunuyor.

Pixel 3 kamera uygulamasının en büyük yeteneklerinden biri de en iyi poz verildiği anda otomatik olarak fotoğraf çekimi gerçekleştiren Photobooth modu. Bu mod etkinleştirildiğinde kameraya doğru bir öpücük atmanız ya da gülümsemeniz yeterli olacak.

https://media.giphy.com/media/Sr2zWQpMWVOr1rWfSt/giphy.gif

İlk olarak yalnızca öpücük tanıma özelliğine sahip olan Photobooth, Google’ın yapay zeka desteğini geliştirmesiyle tüm yüzleri ve hareketleri tanımlayacak kapasiteye ulaştı. Artık Photobooth aktif edildiğinde en uygun anda fotoğraflar otomatik olarak çekiliyor.

Peki en uygun an nedir? Örneğin; 4 kişi bir selfie çekiyorsunuz. Photobooth, herkes hareketsiz olana, kameraya bakana ve gülümseyene kadar fotoğrafı çekmiyor. Tüm şartlar oluştuğunda ise fotoğrafı otomatik olarak çekiyor.

Deklanşöre manuel olarak dokunup fotoğraf çekmek çoğu kullanıcıya daha güvenli gelse de fotoğrafta yer alan kişilerden birinin gözünün kapalı çıkma durumu sıklıkla gerçekleşiyor. Photobooth, otomatik çekimlerinde tam olarak böyle aksaklıkların önüne geçiyor.

Üstelik Photobooth modunda fotoğrafı çeken kişinin ‘uygunluk’ durumunu kontrol edebileceği bir bar da bulunuyor. Kamera uygulamasının hemen kenarında bulunan bu bar ekranı boydan boya kapladığında fotoğraf çekimi gerçekleşiyor. Bar kısaldığında ise muhtemelen kadrajda olan kişi ya da kişiler otomatik çekim için uygun pozisyonda bulunmuyorlar.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/google_pixel_3_now_takes_selfies_automatically_when_youre_kissing_someone-news-36608.php
10
6
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
6
4
0
0