GTA 6 Görüntülerini Sızdıran ‘Hacker Çocuk’ Tutuklandı

90
20
9
8
7
Londra polisi, GTA 6 sızıntılarından sorumlu olduğu düşünülen çocuğun yakalandığını duyurdu. 17 yaşındaki gencin şu anda göz altında olduğu aktarıldı.

Geçtiğimiz hafta sonu oyun dünyasını alt üst eden GTA 6 görüntülerinin sızdırılması, siber dünyada da bir hareketlilik başlattı. Görüntüleri sızdıran kişinin daha önce Uber, Microsoft ve NVIDIA gibi şirketleri hackleyen Lapsus$ hacker grubunun bir üyesi olduğu öne sürülürken, bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Londra polisi, söz konusu hack grubuna mensup olduğuna inanılan 17 yaşındaki gencin yakalandığını duyurdu. Şu anda göz altında bulunduğu belirtilen genç ve gencin tutuklanması hakkında detaylı bir bilgi paylaşılmadı. Soruşturmanın sürdüğü biliniyor.

Gerçek sorumlunun bu genç olup olmadığı halen bilinmiyor:

hacker

Kolluk kuvvetleri, çocuğun gerçekten de GTA 6 sızıntılarından sorumlu olup olmadığı konusunda bir bilgilendirmede bulunmadı. Bununla birlikte gencin, Lapsus$ grubunun lideri olup olmadığı hakkında da bir bilgi bulunmuyor. Öte yandan gruba mensup olduğundan şüphelenilen bazı gençler geçtiğimiz mart ayında da yakalanmıştı.

Londra polisi, rakip hackerlardan elde edilen bilgilerle yaşları 16- 21 arasında değişen toplam 7 genci tutuklamıştı. 16 yaşındaki gencin gerçekten de lider olup olmadığı bilgisi paylaşılmamıştı. Grubun lideri olduğuna inanılan gencin ise otistik olduğu ve Londra’da özel bir okulda eğitim gördüğü bilgileri paylaşılmıştı.

Lapsus$ grubu, daha önce Microsoft, NVIDIA, Samsung, Cisco, Ubisoft, Globant ve T-Mobile gibi şirketlerin hacklenmesinden sorumluydu.

Kaynak : https://www.bbc.com/news/uk-england-oxfordshire-63010523
90
20
9
8
7
Emoji İle Tepki Ver
90
20
9
8
7