• Anasayfa
  • Oyun
  • GTA 6'nın Vice City'de Geçeceğini Destekleyen Gelişme

Take-Two, GTA 6'nın Vice City'de Geçeceği İddialarını Destekleyen Bir Adım Attı

144
23
15
13
11
Rockstar Games'in çatı şirketi Take-Two Interactive, ilginç bir gelişmeye imza attı. Uzunca bir süredir beklenen ancak bugüne dek hakkında hiçbir resmi açıklamanın olmadığı "GTA 6" ile ilgili yaşanan gelişme, oyunun Vice City'de geçeceği iddialarını biraz daha destekleyecek türden.

Oyunseverler uzunca bir süredir, dünyanın en çok satan oyun serilerinden bir tanesi olan Grand Theft Auto'nun yeni oyununun çıkmasını bekliyorlar. "GTA 6" olarak isimlendirilmesini beklediğimiz bu oyun, bugüne kadar sadece iddialar kapsamında kalmış olsa da oyunseverler, ortaya atılan iddiaları yakından takip ederek yaklaşmakta olduğu düşünülen GTA 6 ile ilgili bilgi sahibi olmaya çalışıyorlar.

GTA 6 ile ilgili bugüne dek onlarca iddia ortaya atıldı. Bu iddialardan kimisi oyunun haritasıyla ilgili detayları ortaya koyarken kimi iddialar da oyunun nerede geçeceğine dair ipuçları veriyordu. Bu bağlamda bugüne dek en çok dillendirilen konulardan bir tanesi de GTA 6'nın, serinin en çok sevilen oyunlarından Vice City'de geçeceği yönündeki iddialardı. Yaşanan yeni bir gelişmeyle birlikte Rockstar Games'in çatı şirketi Take-Two Interactive, Vice City iddialarını desteklemiş oldu.

GTA 6

Edinilen bilgilere göre Take-Two Interactive, yeni bir alan adına sahip oldu. Bu alan adı, "gtavicecityonline.com" şeklindeydi. Yani şirket, bu alan adında 2002 yılında piyasaya sürülen GTA Vice City'nin çevrimiçi modundan bahsettiği bir alan adıyla ilgili bir şeyler yapmayı planlıyor. Ancak hiç kimse, bu planların GTA Vice City'nin kendisinin içerdiğini düşünmüyor.

GTA Vice City, video oyun sektörünün en popüler yapımlarından bir tanesi olmayı başarmıştı. Oyunseverlerin defalarca bitirdikleri GTA Vice City, Miami'de geçiyor ve oyunculara etkileyici bir deneyim sunuyordu. GTA 6'nın da Vice City'de geçeceği iddiaları, oyuncular tarafından kısa bir sürede benimsenmişti. İşte yaşanan son gelişme, bunun gerçekleşebileceğini açıkça gözler önüne seriyor.

GTA 6

GTA 6 ile GTA Vice City arasındaki bağ, oyunların Miami'de geçecek olmaları değil. Roma rakamlarını kullanarak 6 yazmak istediğinizde, "VI" şekline ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu da Vice City'nin ilk iki harfiyle aynı. İşte bu durum, oyuncuların GTA 6'nın Vice City'de geçeceği iddialarına daha sıkı bağlanmalarına neden oluyor. Hatta bazı oyunseverlere göre oyun, "GTA VIce City" olarak isimlendirilecek.

GTA 6 ile ilgili bilmediğimiz hala pek çok şey var. Zaten oyun, şu an için resmi olarak bırakın duyurulmayı doğrulanmadı bile. Ayrıca GTA efsanesinin yaratıcısı olarak bilinen Lazlow Jones, nisan ayında Rockstar Games'teki görevinden ayrılmış. İşte bu durum da düşünüldüğünde, GTA 6'nın varlığı bir tartışmaların odak noktasına oturuyor. Oyunun varlığı, ilerleyen dönemlerde yapılması muhtemel açıklamalarla gün yüzüne çıkmış olacak.

Kaynak : https://www.psu.com/news/take-two-has-just-updated-domains-for-gta-vice-city-gta-vi/
144
23
15
13
11
Emoji İle Tepki Ver
144
23
15
13
11