Harry Potter Evreninde Geçecek Hogwarts Legacy Oyunu Yine Ertelendi: Yeni Çıkış Tarihi de Açıklandı

10
5
2
1
1
Harry Potter Evreninde Geçecek Hogwarts Legacy Oyunu Yine Ertelendi: Yeni Çıkış Tarihi de Açıklandı
Harry Potter evreninden geçecek olan Hogwarts Legacy oyununun bir kez daha ertelendiği açıklandı. Buna göre 2022 sonlarına doğru çıkması beklenen yapım, 10 Şubat 2023'te piyasaya sürülecek.

Dünyanın en popüler serilerinden biri olan Harry Potter evreninde geçecek Hogwarts Legacy oyunu, geçtiğimiz yıllarda duyurulmuştu. Geçtiğimiz aylarda da Harry Potter hayranlarının sabırsızlıkla beklediği bu oyundan ilk oynanış videosu bizlerle buluşmuştu.

Birçoğumuzun çocukluğunda önemli yer edinen Harry Potter evrenini deneyimlememize olanak tanıyacak olan yapımın ilk olarak 2021’de çıkacağı açıklanmıştı. Sonrasında ise bu tarihin 2022’ye ertelendiği duyurulmuştu. Ancak gelen yeni haberler, ve Warner Bros Interacitve tarafından yayınlanacak yapımın bir kez daha ertelendiğini gözler önüne sererek bekleyenlerini üzdü.

Hogwarts Legacy, 2023 yılına ertelendi

Resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım, oyunun beklenilenin aksine 2022’de çıkış yapmayacağını gösterdi. Buna göre yapım, 10 Şubat 2023 tarihinde PlayStation, Xbox ve PC için piyasaya sürülecek. Bunun yanı sıra Hogwarts Legacy’nin Nintendo Switch için çıkış tarihinin de yakın zamanda açıklanacağı ifade edildi.

Son olarak oyun resmi hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda erteleme kararının sebebine de değinildi ve şu ifadelere yer verildi: “Ekibimiz oyunu oynamanız için oldukça heyecanlı; ancak mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için biraz daha fazla zamana ihtiyacımız var.”

Hogwarts Legacy, aşina olduğumuz Harry Potter kitapları ve filmlerinden öncesinde geçecek. Açıklamalara göre oyuncular, yapımda kendilerini 1800’lü yılların Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda bulacak, büyüler öğrenecek, fantastik canavarlarla karşılaşacak ve maceradan maceraya koşturacak. Ayrıca oyuncuların kendi karakterlerini diledikleri gibi özelleştirebilecek, yeteneklerini ve kullandıkları büyüleri geliştirebileceği belirtiliyor.

Hogwarts Legacy oynanış videosu:

Oyun ile ilgili daha fazla bilgi almak için:  

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/12/23303100/hogwarts-legacy-delayed-harry-potter-prequel
10
5
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
10
5
2
1
1