• Anasayfa
  • Otomobil
  • Huawei, Araçlar İçin İlk 5G Donanımı Geliştiren Şirket Oldu

Huawei, Otomotiv Sektörü İçin Dünyanın İlk 5G Donanımını Geliştirdiği İddia Etti

9
1
1
0
0
Huawei, bir yandan ABD ile uğraşırken diğer yandan 5G alanındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çinli teknoloji devi Huawei, otomotiv endüstrisinde dünyanın ilk 5G iletişim donanımını yayımladı. Bu, aynı zamanda şirketin sürücüsüz otomobil konusundaki kilit tedarikçi olma hırsının da bir göstergesi.

Huawei, MH5000 adını verdiği ve Ocak ayında yayımlanan Balong 5000 5G yongasını baz alarak ürettiği modül hakkında “Huawei, bu yongayı baz alarak yüksek hız ve yüksek kaliteye sahip, dünyanın ilk 5G araç modülünü geliştirdi” dedi.

Şirket, geçtiğimiz hafta başlayan Shanghai Autoshow’da yaptığı açıklamada, 5G araç modülüyle ilgili olarak şunları söyledi:

Gelecekteki akıllı araç taşımacılığı için önemli bir iletişim ürünü olacak olan bu 5G araç modülü, otomotiv endüstrisinin 5G bölgesine gireceğini gösteriyor.”

Huawei, son yıllarda bu teknolojini Çin’deki Şangay, Shenzhen ve Wuxi gibi şehirlerde test ediyordu ve ayrıca bunun için FAW, Donfeng ve Changan gibi araba üreticileriyle de iş birliğine girmişti. Şirket ayrıca bu modülün, bu senenin ikinci yarısında otomotiv sektörü için 5G ağ teknolojisini ticarileştirmeye başlamalarında yardımcı olacağını söyledi.

Kaynak : https://venturebeat.com/2019/04/22/huawei-claims-worlds-first-5g-hardware-for-automotive-industry/
9
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
1
1
0
0