Dünyanın İlk Hava Süspansiyonlu ve Elektrik Motorlu Tek Tekerli Bisikleti: V11

28
13
4
2
1
inmotion, yeni tek tekerlekli bisikleti V11'i duyurdu. Bu tek tekerlekli bisiklet, dünyada ilk kez havalı süspansiyonlu ve elektrik motorlu ürün olarak karşımıza çıkıyor. V11'in fiyatıysa cep yakacak türden.

ABD merkezli bisiklet üreticisi "inmotion", oldukça ilgi çekici özelliklere sahip bir tek tekerlekli bisiklet duyurdu. "V11" olarak isimlendirilen bu tek tekerli bisiklet, onu benzersiz kılan bir özelliğe sahip. Bu özellik, V11'in yerleşik hava süspansiyon sistemine sahip olan ilk elektrik motorlu tek tekerlekli bisiklet olması.

inmotion ekibi tarafından geliştirilen V11, hem şehirde hem de dağlık arazilerde kullanılabilecek şekilde geliştirilmiş. 2200 watt gücünde olan tek tekerli bisiklet, maksimum 55 km/h hıza ulaşırken kullanıcılara da etkileyici bir konfor vadediyor.

V11 işte böyle görünüyor

V11

Bir çift şarj bağlantı noktasına sahip V11'in 5 saatte tam şarj olabilen 1500 wh'lik bir bataryası bulunuyor. Bu batarya, 10 saate kadar (ortalama 120 kilometre) yol yapılmasını sağlıyor. Ayrıca maceraperestler, V11'le 35 derecelik yokuşları hiçbir zorluk çekmeden tırmanabiliyorlar.

Geliştirici ekip, V11'de 3 inçlik lastik tercih etmiş. Bu sayede zorlu koşullarda sağlam yol tutuşu sağlayan mühendisler, bu güçlü tek tekerlekli bisiklette yenilikçi tasarıma sahip bir süspansiyon kullanmışlar. Bu süspansiyon, oturağın yaklaşık 10 cm hareket edebilmesine imkan sağlıyor. Böylece V11'i kullanırken, son derece konforlu bir yolculuk deneyimi yaşıyorsunuz.

V11

V11'in sunduğu avantajlar, yalnızca elektrik motoruna sahip ve konforlu olması değil. Geliştirici ekip, kullanım kolaylığı ve güvenliği sağlamak amacıyla da çeşitli çalışmalar yapmış. Örneğin trafik içerisinde diğer araçların sizi fark etmesi için hem ön hem de arka bulunuyor. Ayrıca aracı bıraktığınız yerde düşmesini engelleyen ve hareketini sıfırlayan bir sistem de V11'de bulunuyor.

Tüm bu özelliklere sahip olan V11, an itibarıyla ön siparişe açıldı. Eğer bu tür bir tek tekerlekli bisiklete sahip olmak isterseniz, yapmanız gereken ödeme 1,999 dolar (yaklaşık 15 bin TL + vergiler) olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak : https://www.designboom.com/technology/inmotion-v11-first-electric-unicycle-with-built-in-air-suspension-09-07-2020/
28
13
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
28
13
4
2
1