Birbirinden Kullanışlı 10 Intro Yapma Programı (Ücretsiz)

40
7
5
0
0
Videolara etkileyici bir başlangıç için şık ve ilgi çekici introlar tercih etmek her zaman için iyi bir yol. Fakat After Effects, Premiere gibi profesyonel video düzenleme programlarında bu tür introlar hazırlamak biraz zahmetli olabiliyor. Bu içeriğimizde, profesyonel bir programa gerek kalmadan intro hazırlayabileceğiniz, ücretsiz intro yapma programları arasından sizin için seçtiklerimize yer vereceğiz.

YouTube gibi çeşitli platformlar için hazırladığımız videoları daha profesyonel göstermek için yapabileceğimiz pek çok şey var. Bunların başında da şüphesiz etkileyici bir intro yapma seçeneği geliyor. Kısa ve vurucu bir intro sayesinde hedef kitlenizi videonun ilk saniyelerinden itibaren etkileyerek izlemeye devam etmelerini sağlayabilirsiniz.

Ancak tabii ki gerçek anlamda profesyonel bir intro hazırlamak için gerekli bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Ya da bilgisayarınız profesyonel 3D modelleme ya da video düzenleme programlarını yüksek performans alacağınız seviyede çalıştıramıyor olabilir. Bu durumları yaşayanlar için programsız, ücretsiz ve pratik bir şekilde intro yapma imkanı tanıyan pek çok intro yapma sitesi ve intro yapma uygulaması mevcut. Gelin şimdi işinizi kolaylaştıracak bu intro yapma yollarına birlikte göz atalım.

En iyi ücretsiz intro yapma programları:

  • Intro Maker
  • Panzoid
  • FlixPress
  • IntroCave
  • Renderforest
  • Videocreek
  • Canva
  • Placeit
  • Animaker
  • Invideo

1. Intro Maker

intro maker

Intro Maker, logonuzu ve konunuzu öne çıkararak introlar hazırlamanıza olanak sağlayan bir platform. Kullanımı oldukça pratik olan Intro Maker, sunduğu intro şablonları üzerinden basit değişiklikler yaparak full HD introlar oluşturmanızı sağlıyor. 

Intro Maker’da pek çok ücretsiz şablon mevcut. Fakat ücretsiz şablonlar arasından kendinize uygun olan bir seçenek bulamazsanız, genellikle 5 dolarlık bir ücret ile sunulan diğer seçeneklere de göz atabilirsiniz.

2. Panzoid

panzoid

Panzoid, tamamen ücretsiz ve oldukça geniş seçenek sunan başarılı bir platform. Güncel ve modern intro seçenekleriyle de tatmin edici olan Panzoid, birkaç dakika kurcaladıktan sonra kolayca alışabileceğiniz bir arayüze sahip ve intronuzu rahatça hazırlayabilirsiniz. Animasyon seçenekleri kısıtlı olsa da Panzoid aynı zamanda video düzenleme seçenekleri de sunarak bu açığını kapatıyor diyebiliriz. 

3. FlixPress

flixpress

FlixPress, pratik ve hızlı bir şekilde intro hazırlamak isteyenler arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri. Kullanışlı olması ve geniş kütüphanesi dışında bu kadar sık tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise ücretli planlarının 0,83 dolar gibi düşük bir ücret üzerinden sunulması. 

FlixxPress’in ücretsiz planında ise 15 farklı şablon bulunuyor ve bu şablonlardan birini kendiniz için seçip düzenleyerek videolarınızda kullanabilirsiniz. Ancak yüksek çözünürlükte ve daha çeşitli şablonlar ile çalışmak isterseniz, bahsettiğimiz düşük ücreti ödemeniz gerekecek.

4. IntroCave

introcave

IntroCave, kullanımı en kolay seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Basit bir arayüz ile istediğiniz değişiklikleri yapmanızı sağlayan IntroCave’in ücretsiz planında IntroCave filigranı yer alıyor. Intronuzu filigransız ve yüksek çözünürlükte indirebilmek için ise 5 - 20 dolar arasında değişen ücreti ödemeniz gerekiyor.

5. Renderforest

renderforest

Renderforest, intro ve video düzenleme araçları arasında en geniş şablon kütüphanesine sahip olanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sunduğu şablonlar üzerinden de özgürce değişiklik yapmanızı sağlayan Renderforest, ücretsiz bir plana sahip ancak bu ücretsiz plan tabii ki limitli. Eğer yüksek çözünürlük, daha uzun video süresi gibi talepleriniz varsa Renderforest’in ücretli planlarına göz atmanız gerekiyor.

6. Videocreek

videocreek

Introlar hazırlamanın yanı sıra videolarınıza yaratıcı dokunuşlar katmanızı ve Instagram, Facebook gibi mecralar için de eğlenceli video düzenlemeleri yapmanızı sağlayan Videocreek’i kullanmak oldukça kolay. Düzenleme yapmayı daha rahat kavrayabilmeniz için öğretici videolar da yayınlayan Videocreek, sınırlı bir ücretsiz plan sunuyor ancak ücretli planı için de eğer yoğun olarak kullanmayı düşünüyorsanız makul diyebiliriz.

7. Canva

canva

Görece daha basit ve daha az hareketli introlar ve video taslakları oluşturmanızı sağlayan Canva’yı öne çıkaran nokta tamamen ücretsiz olması ve şablonlar üzerinde değişiklik yaparken özgür olma imkanı tanıması. Ancak hareketli animasyonlar ne yazık ki Canva ile mümkün değil.

Canva aynı zamanda sosyal medyada rahatlıkla kullanabileceğiniz çok geniş bir tasarım kütüphanesine sahip ve bu taslakları kullanarak gönderilerinizi de farklılaştırmak mümkün.

8. Placeit

placeit

Dakikalar içinde hazırlayıp kaydederek kullanıma hazır hale getirebileceğiniz şahane introlar için en çok tercih edilen adreslerden biri de Placeit. Oldukça basit ve anlaşılır bir arayüze sahip olann Placeit ile hazırladığınız introları ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz ancak üzerinde bir filigran yer alıyor.

Placeit’in şablon kütüphanesinin hayli zengin olduğunu belirtmekte fayda var. Eğer şimdiye kadar göz attığınız diğer programlarda aradığınızı bulamadıysanız Placeit’i de mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

9. Animaker

animaker

Birbirinden renkli ve eğlenceli intro şablonları sunan Animaker, kolayca hazırlayıp kullanabileceğiniz introlar arıyorsanız tercih edebileceğiniz adreslerden bir diğeri. Animaker ile sürükle-bırak yöntemiyle birkaç dakikada intronuzu hazırlayıp indirebilirsiniz.

Animaker’ın ücretsiz planında ayda 5 video indirebiliyorsunuz ve videolarda Animaker’ın filigranı yer alıyor. Ayda 10 dolar ödeyerek ise Animaker’da filigransız ve yüksek kalitede introlar ve videolar hazırlamak mümkün.  

10. Invideo

Invideo, gerek intro yapımında gerek de özellikle reklam odaklı yaratıcı videolar hazırlamada size büyük yardımı dokunacak bir program. Renkli, güncel ve eğlenceli tasarımları ile yüzlerce seçenek sunan Invideo, ücretsiz olarak kullanılabiliyor ve ayda 60 adet ücretsiz video hazırlamanıza olanak sağlıyor. Ancak videoların Invideo filigranı ile geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Şablonlar ile introlar hazırlamanın farklı bir yolu daha var:

intro şablonları

Size listemizde pek çok ücretsiz seçenek sunduk ancak filigran ya da düşük çözünürlük gibi bazı kusurlar olduğu da inkar edilemez. Bu gibi sebeplerden listemizde yer alan seçenekler sizi çok tatmin etmediyse bir önerimiz daha olacak.

Eğer videolar hazırlıyorsanız ve bunu örneğin bir YouTube kanalı gibi düzenli olarak video hazırlamanız gereken bir platform için yapıyorsanız, Premiere, After Effects gibi programlara yabancı olmadığınızı düşünüyoruz. Bu programlarda da tıpkı listemizde yer alanlarda olduğu gibi hazır şablonlar üzerinden düzenleme yapmak ve introlar hazırlamak mümkün.

Dilediğiniz çözünürlükte ve sınırsız özelleştirme imkanı ile dilerseniz bu programları da deneyebilirsiniz. Birkaç öğretici video izledikten sonra bu programlarla da kolayca intronuzu hazırlayabileceğinize inanıyoruz. Tek yapmanız gereken intronuz için bir şablon seçip indirmek ve üzerinde ufak değişiklikler yapmak.

intro yapma programları

Videolarınızı dikkat çekici hale getirecek ve içeriklerinizi öne çıkaracak introlar hazırlamadan önce bu konudaki trendlere göz atmak isteyebilirsiniz. Bu sayede özgün ve yaratıcı introlar hazırlamak sizin için daha kolay olacaktır. Intro yapma programı listemiz umarız sizin için yararlı olmuştur. Listemizde yer alanlar arasından deneyimledikleriniz varsa bizimle yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. Yeni intronuzu hazırlarken kolaylıklar dileriz.

40
7
5
0
0
Emoji İle Tepki Ver
40
7
5
0
0