Kanye West’in Özel(!) Kıyafet Koleksiyonunu Çöp Poşetinde Satışa Sunması Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu [Video]

12
6
2
1
0
Kanye West'in GAP ile birlikte oluşturduğu "Yeezy x Gap" koleksiyonu, çöp poşetinin içinde satışa çıkarıldı. Peki neden böyle bir şey oldu ve tüketiciler, bu konuyla ilgili neler düşünüyor?

Aldığı bir karar ile ismini "Ye" olarak değiştiren dünyaca ünlü rapçi Kanye West, moda devi GAP ile bir iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında da "Yeezy x Gap" isimli özel bir koleksiyon oluşturdu. Buraya kadar her şey olağandı. Ünlü isimlerin moda şirketleri ile iş birliği yapması ve özel koleksiyon ürünler tasarlaması şaşılacak bir şey değildi. 

Ancak Kanye West'in özel koleksiyonu, alışılmışın dışında bir şekilde satışa çıkarıldı. Ünlü rapçi, bu koleksiyonu evsizlerden esinlenerek oluşturduğunu açıklamıştı. Ancak kimse böyle bir şey olacağını tahmin etmemişti. Öyle ki Yeezy x Gap koleksiyonu, perakende mağazalarda büyük çöp poşetlerinin içine koyulmuştu. İddiaya göre bunun böyle olmasını isteyen de Kanye West'in ta kendisiydi.

Özel koleksiyon işte böyle satılıyor

Yeezy x gap

Yaşadığı olay karşısında ufak bir şaşkınlık yaşayan bir müşteri, GAP mağazasında yaşadıklarını anlattı. Sosyal medya hesabında paylaşım yapan kullanıcı, mağaza görevlisine neden böyle bir şey yapıldığını sorduğunu, aldığı cevabın ise Kanye West böyle istedi şeklinde olduğunu söyledi. Üstelik Ye, koleksiyonu askıda görmüş ve buna sinirlenmiş. Daha sonra da böyle bir çözüm bulunmuş. Bununla birlikte; mağaza çalışanlarının da yardımcı olmadığı, doğru bedenin tüketiciler tarafından bulunması gerektiği de söylentiler arasında yer alıyor.

Kanye West'in neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor. Ancak bu durum, sosyal medyada tepki çekti. Kullanıcılar, bu yaklaşımın evsiz insanlar üzerinden prim kasmak olduğunu savundular. Kimileri ise kimsenin bir çöp torbasından 240 dolar değerindeki sweatshirt'ü aramak için uğraşmayacağını söyledi. Kanye West ve GAP'tan ise konuyla ilgili hiçbir açıklama gelmedi.

Yeezy x Gap koleksiyonunun çöp torbası içinde satıldığı bir mağazadan çekilen görüntüler

Kıyafetlerin çöp poşetinde satılmasına tepki gösteren bazı paylaşımlar

Twitter

Bu bir sanat.

Twitter

Bu seçimin evsizlerin fetişleştirilmesiyle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bence Kanye, endüstrinin geri kalanının aksine, bir ürünü satmak için süslü ekranlara ihtiyacı olmadığının bir kanıtı olarak onları mağazanın ortasında çöp torbalarına doldurmayı seçiyor.

Twitter

Kanye'nin evsizleri “moda esintileri” olarak görme fetişi, milyarderlerle ilgili yanlış olan her şeydir… Artık insanların kötü durumunu görmüyorlar, acı çeken insanları görmüyorlar, onları fırsat olarak görüyorlar ve bundan kazanç sağlıyorlar bu... İğrenç

twitter

Kanye'yi insan olarak umursamıyorum ama yaptığı şeyi seviyorum. Zenginlerin fakirler gibi kıyafet almasını sağlayarak büyük paralar kazanıyor.

Twitter

Çöp poşetinin içinden 240 dolarlık kıyafet ayıklamak...

Twitter

Bu bir sosyal deney olabilir.

Kaynak : https://edition.cnn.com/style/article/kanye-west-yeezy-trash-bag-gap-store/index.html
12
6
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
6
2
1
0