Ödüllü Test: Bu Zorlu Yüzüklerin Efendisi Testinde Kaçta Kaç Yapabileceksin?

70
15
6
5
4
Yüzüklerin Efendisi tutkunları buraya. Hazır Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi çıkmışken bizler de efsane Yüzüklerin Efendisi üçlemesine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek istedik. Bu testle birlikte bir de hediyemiz olduğunun müjdesini verelim.

Dünya üzerinde pek çok film var. Bu filmler farklı türlerde alanlarının en iyileri olabilirler. İşte 2000'li yılların başında çıkıp tüm dünyaya damgasını vurmuş bir film serisi var ki diğer tüm filmlerden ayrılıyor. Evet, Yüzüklerin Efendisi'nden bahsediyoruz. Aslında J.R.R Tolkien'in aynı isimli kitaplarındna uyarlanan Yüzüklerin Efendisi, Peter Jackson'ın yönetmenliğinde tam anlamıyla bir efsane oldu. 

İlk filmin üzerinden yıllar geçmesine rağmen günümüzde hala sevilerek izlenen Yüzüklerin Efendisi, özellikle benim gibi hayranı olan insanlar tarafından belki de 50'den fazla kez izlendi. Canınız her sıkıldığında kaçış yapabileceğiniz bir sığınak olan Yüzüklerin Efendisi için sizlere sağlam bir test hazırlamak istedik. Bu testimizdeki soruların tamamını doğru cevaplayabilirseniz kendinize gerçek bir Yüzüklerin Efendisi hayranı diyebilirsiniz. Testimiz Yüzüklerin Efendisi filmlerine göre hazırlandı. Yer yer kitaplarla farklılık gösterdiği için bu konuyu özellikle belirtiyoruz.

Lord of the Rings: The Rings of Power yayınlandı.

Güç yüzükleri

Bu içerikle birlikte Amazon'un uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power'ın da yayınlandığını duyuralım. The Lord of the Rings: The Rings of Power için yaptığımız spoilersız inceleme içeriğimiz gidebilir, ayrıca Prime Video'dan diziyi izleyebilirsiniz.

The Rings of Power, The Boys, Invincible gibi içerikleri izlemek, ücretsiz oyunlar almak ve alışverişte hızlı teslimat, ücretsiz kargo gibi fırsatlardan yararlanmak için Amazon Prime'a buradan üye olabilirsiniz. 

Yaptığı yorum en çok beğeni alan takipçimize Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt Özel Basım hediye ediyoruz.

Yüzüklerin Efendisi tek cilt kitap

Sizlere sunacağımız bu testle birlikte bir anı oluşturmak amacıyla bir takipçimize Yüzüklerin Efendisi'nin 3 kitabının tek cilt altında birleştiği özel basım kitabını hediye edeceğiz. Bu test içeriği için pek çok hediyeye baktık, ancak en anlamlısının kitap olacağına karar verdik. Testimizi filmler özelinde hazırlamışken sizlere kitabını hediye ederek eğer hala okumadıysanız Yüzüklerin Efendisi evrenine daha fazla hakim olmanıza yardımcı olmak istedik. 

Hediyeyi elde etmek için yapmanız gerekenler ise son derece basit. Bu içeriğin altına yorum yapmanız yeterli. 15 Eylül 2022 saat 23.59'a kadar yapacağınız yorumlar arasından en çok beğeni alan yorum ödülün sahibi olacak. Bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan bahsedeceğiz. Öncelikle yapacağınız yorumu ziyaretçi hesabıyla yapmamalısınız. Size ulaşabilmemiz için Webtekno hesabına giriş yapıp yorumunuzu bu şekilde paylaşmalısınız. Ayrıca yorumunuzun onaylaması için içerisinde küfür, argo, nefret söylemi ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek söylemlerde bulunmamanız gerekiyor. Ayrıca Webtekno'da çalışan veya çalışan yakınıysanız da çekilişe katılamayacağınızı bildirelim. 

En çok beğeni alan yoruma sahip kullanıcının Webtekno.com'da kayıtlı olduğu mail adresine 16 Eylül 2022'de bir mail gönderilecek ve 22 Eylül 2022 saat 23.59'a kadar geri dönmesi beklenecek. Eğer bu süreçte geri dönüş yapılmazsa en fazla beğeni alan ikinci yoruma sahip kullanıcıya bu hak tanınacak. Bu süreçte ödülü kazanan kişinin hiçbir ücret ödemeyeceğini, tüm kargo sürecinin bize ait olduğunu belirtelim. O zaman şimdi testimize geçiyoruz. Ayrıca güzel yorumlarınızı da bekliyoruz.

1-) Sauron'un en ölümcül hizmetkarı, hiçbir erkeğin öldüremeyeceği, Angmar'ın son kralının ismi nedir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Isildur

B) King Oropher

C) Melkor

D) Witch King

Cevap için tıkla!

2-) Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de surlardan savaş alanını göremeyen Gimli'ye Legolas ne önermiştir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Bir tabure

B) Bir kutu

C) Sırtına almayı

D) Duvarın üzerine çıkarmayı

Cevap için tıkla!

3-) İsuldur varisi Aragorn'un Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nde kulandığı kılıcının adı nedir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Gurthang

B) Anduril 

C) Sting

D) Herugrim 

Cevap için tıkla!

4-) Tek Yüzük, İsuldur'a ihanet edip Smeagol'ın eline geçene kadar kaç yıl yalnız kalmıştır?

Yüzüklerin Efendisi

A) 300 yıl

B) 33 yıl

C) 3000 yıl

D) 2500 yıl

Cevap için tıkla!

5-) Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nün açılış sahnesinde Tek Yüzük'ü nehirden alan Hobbit'in ismi nedir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Smeagol

B) Deagol

C) Peregrin

D) Samwise

Cevap için tıkla!

6-) Yüzüklerin Efendisi Evreni'nde toplamda kaç güç yüzüğü yapılmıştır?

Yüzüklerin Efendisi

A) 9

B) 19

C) 4

D) 20

Cevap için tıkla!

3 yüzük elflere, tüm varlıkların en bilge ve en adil olanlarına verildi. 7 tanesi cüce hükümdarlara, dağ saraylarının büyük madenci ve zanaatkarlarına verildi. 9 tanesi ise insan ırkına, her şeyden çok kudret isteyenlere verildi. Bunlarla birlikte hepsine hükmedecek 1 yüzük daha yapılmıştı. Hepsi birlikte 20 güç yüzüğü yapıyor.

7-) Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de kapıyı tutmaya çalışırken Gimli ve Aragorn bir şey yapmaya hazırlanır. Gimli'nin Aragorn'a "elfe söyleme" dediği o eylem nedir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Gimli'nin köprüdeki orkların üzerine atlaması

B) Aragorn'un Gimli'yi köprüye fırlatması

C) Aragorn'un Gimli'yi orktan kurtarması

D) Gimli'nin yanlarında olmadığı için Legolas'a küfür etmesi

Cevap için tıkla!

8-) Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminde baygınlık geçirdikten sonra Ayrıkvadi'de uyanan Frodo'ya Gandalf hangi tarih ve saatte olduğunu söylemiştir.

Yüzüklerin Efendisi

A) 24 Ekim, saat sabah 10

B) 19 Haziran, saat sabah 8

C) 1 Ağustos, saat öğlen 2

D) 24 Eylül, saat akşam 9

Cevap için tıkla!

9-) Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de karşımıza çıkan ilk ent kimdir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Hızlıkiriş

B) Ağaçsakal

C) Beleriand

D) Elessar

Cevap için tıkla!

10-) Yüzüklerin Efendisi'nde elf prensesi Arwen'in kolyesinin ismi nedir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Evenstar

B) Gurthang

C) Barahir

D) Nenya

Cevap için tıkla!

11-) Gimli'nin babası kimdir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Groin

B) Gloin

C) Dwalin

D) Balin

Cevap için tıkla!

12-) Moria Madenleri'ndeki büyük cüce şehir diyarının ismi nedir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Kara kuyu

B) Çıkın Çıkmazı

C) Cücegazul

D) Kızılboynuz

Cevap için tıkla!

13-) Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği'nde Gandalf, Balrog'a kendisinin kime hizmet ettiğini ve hangi alevi kullandığını söylemiştir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Melkor'un hizmetkarıyım. Anor alevini kullanırım.

B) Gizli Ateş'in hizmetkarıyım. Anor alevini kullanırım.

C) Melkor'un hizmetkarıyım. Udün alevini kullanırım.

D) Eru'nun hizmetkarıyım. Kara ateşi kullanırım.

Cevap için tıkla!

14-) Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de Rohan Kralı Theoden'in karşısına çıkan Galdalf'a Grima hangi lakabı takmıştır?

Yüzüklerin Efendisi

A) Endor

B) Lathspell 

C) Greyflood

D) Numenor

Cevap için tıkla!

15-) Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği'nde hana giren Frodo, hancıya isminin ne olduğunu söylemiştir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Tepedibi

B) Kılayaklı

C) Samanpostlu

D) Gümüşçatal

Cevap için tıkla!

16-) Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de Aragorn'un Uruk Hai'lere karşı savaşmaya hazırlanan Rohan'lı bir çocuğa "Bu iyi bir kılıç" şeklinde repliği bulunuyor. Buradaki çocuğun ismi nedir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Brego

B) Haleth

C) Tilda

D) Frea

Cevap için tıkla!

17-) Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nde Gondor'a saldıran orkların kapıyı kırmak için yanlarında getirdikleri kurt kafası görünümündeki koçbaşının ismi nedir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Palantir

B) Beorn

C) Grond

D) Glorfindel

Cevap için tıkla!

18-) Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filminde, hiçbir erkeğin öldüremediği Witch King'i kim öldürmüştür?

Yüzüklerin Efendisi

A) Eonwe

B) Arwen

C) Eowyn

D) Galadriel

Cevap için tıkla!

19-) Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nde yüzüğü Hüküm Dağı'na attıktan sonra Frodo'yla konuşan Sam, evlenmek istediği kişinin kim olduğunu söylemiştir?

Yüzüklerin Efendisi

A) Lobelia Sackville

B) Pearl Took

C) Belladona Took

D) Rosie Cotton

Cevap için tıkla!

The Rings of Power, The Boys, Invincible gibi içerikleri izlemek, ücretsiz oyunlar almak ve alışverişte hızlı teslimat, ücretsiz kargo gibi fırsatlardan yararlanmak için Amazon Prime'a buradan üye olabilirsiniz. 

Ödülü kazanan kişiler belli oldu.

Bildiğiniz gibi bu içeriğimizde 1 kişiye Yüzüklerin Efendisi üçlemesi tek cilt kitap hediye edecektik. Ancak zamanlama konusunda yaptığımız ufak bir hata nedeniyle kampanyamızın kazananını önce açıklamış olduk. Bu ufak detay nedeniyle bazı arkadaşlarımızın mağdur olma ihtimali vardı. Bizler de bu mağduriyetin yaşanmaması adına yorumu en çok beğeni alan 3 kişiye de (ahmetyusakaplan, faya15, efeeeufyeosu) hediyeyi verme kararı aldık. 3 arkadaşımıza da ulaşıp hediyelerini göndereceğiz. Bu süreçte içeriğimizi okuyup yorum yapan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu tarz ödüllü test içeriklerinin devamının gelmesini isterseniz de yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

70
15
6
5
4
Emoji İle Tepki Ver
70
15
6
5
4