Martı 'Tek Araçla Gidelim (TAG)' Hizmetini Duyurdu: Hem Yolu Hem Masrafları Paylaşabilirsiniz

19
10
7
5
3
Martı, aynı yöne gidecek vatandaşların tek bir aracı kullanmasına aracılık edecek yeni hizmeti "Tek Araçla Gidelim"i (TAG) duyurdu. Bu hizmet ile ortak kullanılan arabaların giderleri de ortak olarak ödenecek.

Türkiye'de başlattığı elektrikli scooter ile ulaşım hizmetiyle vatandaşlara dikkat çeken bir uygulama sunan Martı, yeni girişimi "Tek Araçla Gidelim"i (TAG) duyurdu. Adından da anlayabileceğiniz üzere TAG, aynı yöne doğru gidecek kişileri bir araya getirmeyi ve bu kişilerin iki araç yerine tek araçla gitmesini sağlamayı amaçlıyor.

Martı ekibi tarafından yapılan açıklamalarda, söz konusu hizmetin ücretsiz olarak sunulacağı belirtiliyor. Yani TAG hizmetinden faydalanmak isteyen tüketiciler, bu hizmet için Martı'ya ödeme yapmayacaklar. Ancak araç sahipleri için durum böyle değil. Gideceği yöne başkasını da götürmeyi kabul eden bir vatandaş, bu yolculuğun ücretini özgür iradesi ile belirleyecek. 

TAG'dan faydalanmak için daha Martı'ya 10 kez binilmiş olması gerekecek

Martı

Martı'nın Tek Araçla Gidelim (TAG) hizmeti, yeni bir uygulama olarak sunulmayacak. Martı'nın mobil uygulamasına sunulacak yeni bir güncelleme ile kullanıcılar, TAG'a ulaşabilecekler. Ancak burada dikkat çeken bir husus var. TAG'dan faydalanmak isteyen kullanıcıların daha önce 10 kez Martı hizmetini almış olması gerekecek.

TAG'ın amacı, aynı yönde yolculuk yapacak insanları bir araya getirerek daha az araç kullanılmasını sağlamak. Eğer bu proje başarılı olursa, özellikle de İstanbul gibi mega bir kentteki ulaşım, nispeten de olsa iyileşmiş olacak.

19
10
7
5
3
Emoji İle Tepki Ver
19
10
7
5
3