• Anasayfa
  • Sinema
  • Marvel Filmlerini Türkler Çekseydi Kimler Rol Alırdı?

Marvel Filmlerini Türkler Çekseydi Hangi Oyuncular Rol Alırdı?

358
24
21
4
4
Marvel filmleri oldukça popüler. Gelin bu filmleri Amerikalılar değil de Türkler çekseydi başrolleri alabilecek oyunculara hep birlikte bakalım.

Marvel filmleri son yılların en popüler yapımları olarak göze çarpıyor. Gişede büyük başarı yakalayan filmler, Disney'i oldukça memnun etti.

Peki Marvel kahramanlarını Türk oyuncular canlandıracak olsaydı kim hangi rolde oynardı?

Thor / Kıvanç Tatlıtuğ

kıvanç tatlıtuğ

Herkesin ilk aklına gelen iki örnekten birincisi bu benzerlik. İlk Thor filminde adı duyulmamış bir isim olan Chris Hemsworth'ü beyazperdede gören Türk seyircilerin de ilk söylediği şey "yabancının Kıvanç Tatlıtuğ'undan Thor yapmışlar" olmuştu. 

Tony Stark / Uğur Polat

uğur polat

Tony Stark'ın özgüvenini, yer yer şımarıklığını ve her an insanın yüzüne çarpan "Ben daha farklı bir seviyedeyim ve bunu hepimiz biliyoruz" temalı hareketlerini en iyti yansıtabilecek isimlerden biri, yetenekli oyuncu Uğur Polat olurdu.

Captain America / Anıl Tetik

anıl tetik

Genç oyuncu, Captain America rolü için adeta biçilmiş kaftan. Hem görünüşü hem de jest ve mimiklerini kullanma şekli karaktere uygun.

Black Widow / Serenay Sarıkaya

serenay sarıkaya

Güzel, çarpıcı, ölümcül. Black Widow rolü için Serenay Sarıkaya'nın ideal seçim olacağını görmek için Behzat Ç filmlerine bakmak yeterli olacaktır. 

Hawkeye / Rıza Kocaoğlu

rıza kocaoğlu

Yetenekli oyuncu Clint Barton rolü için ideal. Hele de çizgi romanlardaki versiyonuna bir tık daha yakın, daha aksi ve ele avuca sığmaz hali için Hollywood'un bile düşünmesi gereken bir isim.

Hulk-Bruce Banner / Mert Fırat

mert fırat

Doktor Banner'in yumuşak ve beyefendi mizacını sinemaya aktarmak için en ideal isimlerden bir tanesi, daha önce pek çok yapımda karşımıza çıkan Mert Fırat'a gayet uygun olacaktır. 

Nick Fury / Cüneyt Arkın

cüneyt arkın

Orijinal karakter tasarımında beyaz bir karakter olan Nick Fury için en ideal alternatif, ülkemizde aksiyon filmleri konusunda öncülerden olan Cüneyt Arkın.

Ali İhsan Varol / Dr. Strange

ali ihsan varol

Yarışma sunucusu olarak tanıdığımız ancak daha sonra bazı dizilerde de oyunculuk yeteneğini sergileyen Ali İhsan Varol, görünüş olarak Doctor Strange için gayet ideal seçim. Dormammu, harf almaya geldim!

Loki / Ozan Güven

ozan güven

Ozan Güven, oldukça geniş bir yelpazede çeşitli rollerin rahatlıkla altından kalkabilen bir oyuncu olduğunu daha önce rol aldığı yapımlarda göstermişti. Beden dilini oldukça iyi kullanan aktör, Loki rolünün hakkını fazlasıyla verirdi. 

Star Lord / Aras Bulut İynemli 

aras bulut iynemli

Genç oyuncu Aras Bulut İynemli, son yılların en çok ismi geçen erkek oyuncularından biri. Yetenekli oyuncunun Star Lord'un başına buyruk ve biraz da şımarık hareketlerini kolaylıkla izleyiciye aktarabileceği bir gerçek.

Gamora / Elçin Sangu

elçin sangu

Elçin Sangu'nun aksiyon sahnelerinin altından kalkabildiğini, sadece bakışlarıyla çok şey anlatabildiğini daha önceki rollerinde gördük. Kendisini yeşile boyadığımız anda Gamora rolüne uygun hale gelecektir.

Captain Marvel / Burcu Biricik

burcu biricik

Güzel oyuncu Burcu Biricik, çizgi romanlarda gördüğümüz Captain Marvel'a daha yakın yüz hatlarına sahip olmasının yanı sıra rol kabiliyeti olarak da Brie Larson'dan aşağıda değil. 

Vision/Babür

babür robot

Yerli malı robotumuz Babür'ün, saçlar hafif açılmaya başlamış temalı başlık tasarımı ile Vision'dan aşağı kalır yanı yok. 

358
24
21
4
4
Emoji İle Tepki Ver
358
24
21
4
4