Otomotiv Devi BMW, 2025'e Kadar 12 Adet Tamamen Elektrikli Otomobil Modeli Tanıtacak

10
6
1
0
0
i3 ve i8 ile elektrikli otomobil alanına girmeyi düşünen BMW, bu alanda rekabet etmeyi planladığını hissedarlar toplantısında duyurdu. BMW, 2025'e kadar 12 adet tamamen elektrikli otomobil geliştireceğini açıkladı.

Yıllar önce piyasaya sürülen i3 ve i8'in ardından elektrikli otomobil alanında pek de faaliyet gerçekleştirmeyen BMW, elektrikli otomobil bekleyen tüketicileri memnun etmeyi hedefliyor.

Piyasaya sürülmesinin ardından uzun yıllar geçmiş olsa da i3 ve i8'i yıldan yıla geliştiren BMW, elektrikli otomobil sektöründe sadece iki modelle ayakta kalamayacağını anlamış olacak ki bu alandaki ilk atağını bir toplantı sırasında yaptı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen hissedarlar toplantısında konuyla ilgili konuşan yetkililer, 2025 yılına kadar 12 farklı elektrikli otomobil geliştirileceğini duyurdu. Bu 12 otomobilin i8 gibi hibrit değil tamamen elektrikli olacağı da vurgulanan detaylar arasında.

12 otomobillik geniş yelpazenin ilk üyeleri ise iX3, MINI Electric, BMW i4 ve BMW iNEXT olacak. 2025'e kadar kalan 8 otomobilin hangi sınıftan olacaklarını bilemiyoruz ancak bazı tahminler, diğer otomobillerin daha üst düzey ve lüks olacağını savunuyor.

Bu denli büyük bir otomobil üreticisinin elektrikli otomobil alanında geri kalmasının sebebiyse aslında çok açık. Bavyera merkezli BMW, geride kaldığı yıllar boyunca kendi akü ve aktarma unsurlarını geliştirmekle meşguldü. BMW gibi isim yapmış bir firmanın bu sektöre tamamen kendine ait bir elektrikli motorla dahil olması markanın ismi açısından son derece önemli. Markanın elektrikli otomobil sektöründe diğer firmalarla nasıl rekabet edeceği ise şimdiden soru işaretleri yaratmaya başladı.

Kaynak : https://www.bmwblog.com/2019/03/22/bmw-plans-to-introduce-twelve-fully-electric-models-by-2025/
10
6
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
6
1
0
0