PlayStation VR2'nin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu: İşte Sanal Gerçeklik Deneyimine Çağ Atlatacak Başlığın Özellikleri

11
2
1
1
0
Sony, sanal gerçeklik oyunlarına çağ atlatacak yeni VR başlığı PlayStation VR2'nin fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı. Buna göre 22 Şubat'ta piyasaya sürülecek olan cihaz, ABD'de 549 dolar, Avrupa'da ise 599 euro fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Gelecekte hayatımızda önemli bir yer edinmesi beklenen sanal gerçeklik teknolojilerine yönelik hamleler hız kesmeden devam ediyor. PlayStation’u bünyesinde bulunduran Sony’de bu konuda önde gelen şirketlerden biri. Şirketin yeni VR seti PlayStation VR2, uzun süredir tüketiciler tarafından heyecanla bekleniyordu.

Sony, geçtiğimiz aylarda yeni başlıklarıyla ilgili ilk detayları bizlerle buluşturmuştu. Şirket, yaptığı bir paylaşımda cihazın 2023’ün ilk çeyreğinde geleceğini açıklamıştı. Şimdi ise PlayStation VR2’nin tam çıkış tarihi ve fiyatının ne kadar olacağı resmen duyuruldu.

22 Şubat’ta çıkış yapacak PlayStation VR2’nin fiyatları:

 

Sony, yaptığı bir paylaşımla yeni VR setinin 22 Şubat 2023’te piyasaya sürüleceğini duyurdu. Sense denetleyicilere ve stereo kulaklıklara sahip PlayStation VR2’nin, ABD’de 549 dolarlık (10.221 TL + vergi), Avrupa’da ise 599 euro (10.998 TL + vergi) fiyat etiketine sahip olacağı da resmen açıklandı. Ek olarak, 49,99 dolara mâl olacak PSVR2 Sense denetleyici şarj istasyonunun ayrıca satılacağı da belirtildi. Bunlar dışında standart modelin yanı sıra PlayStation VR2 Horizon Call of the Mountain paketinin de 599 dolara (Avrupa’da 649 euro) satılacağı da aktarıldı.

Sony, ön siparişlerin 15 Kasım tarihinde çevrim içi PlayStation mağazasından açılacağını da açıklamalarına ekledi. Şirket ayrıca; ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’taki müşterilerin direkt olarak PlayStation mağazasından sipariş verebileceğini belirtirken, diğer pazarlarda ise perakendeciler yoluyla cihazın satın alınabileceğini kaydetti.

PlayStation VR2 özellikleri

PlayStation VR2, orijinaline oranla birçok iyileştirmeyle ve dikkat çekici özellikle geliyor. 110 derece görüş alanıyla gelen yeni sanal gerçeklik başlığı, 90 veya 120 Hz yenileme hızı oranı sunan iki adet 2000x2040 4K HDR OLED ekrana sahip. Göz takibi için yer alan dört adet kamera da daha iyi bir oyun deneyimini kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Ayrıca, USB Type-C, 3D ses, başlıkta titreşim gibi özellikler de cihazda bulunuyor.

Dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikler, hassas takip ve parmak dokunuşu algılama da PSVR2 Sense kontrol cihazında dikkat çeken kısımlar. Parmak dokunuşu algılama oyun içi ögelerle ve ortamla doğal olarak etkileşime girmenizi sağlarken, uyarlanabilir tetikler de DualSense’e benzer bir şekilde oyunların içerisinde etkileşime geçtiğiniz nesnelerde daha gerçekçi bir deneyim yaşamanıza olanak tanıyor.

PlayStation VR2 ile birlikte duyurulan oyunlar

Son olarak Sony, PlayStation VR2 için 11 yeni oyunu da bugün duyurdu. Bu oyunların tam listesi ise şu şekilde;

 • The Dark Pictures: Switchback VR
 • Cities VR – Enhanced Edition
 • Crossfire: Sierra Squad
 • The Light Brigade
 • Cosmonious High
 • Hello Neighbor: Search and Resque
 • Jurassic World Aftermath Collection
 • Pistol Whip VR
 • Zenith: The Last City
 • After the Fall
 • Tentacular

Kaynak : https://www.playstation.com/tr-tr/ps-vr2/
11
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
11
2
1
1
0