PlayStation 5 Pro'nun Yakında Duyurulabileceğini Gösteren İddia: Geliştiricilere Gönderilmeye Başlandı!

9
6
5
1
0
Sony'nin bir sonraki konsolunun PlayStation 5 Pro olacağı pek de gizli olmayan bir gerçek ve bugün, bu konsol hakkında yeni bir iddia gündeme geldi. Oyun dünyasının içinde bulunan bir kullanıcı, yeni konsolun geliştirici kitinin oyun stüdyolarına gönderildiğini paylaştı.

Sony’nin 12 Kasım 2020’de piyasaya sürdüğü ve stok sıkıntılarına rağmen satışta başarılı olduğu konsolu PlayStation 5, çok yakında bir kardeşe kavuşacak. Sony, tıpkı PlayStation 4 serisinde olduğu gibi 5 için de ‘Pro’ model piyasaya sürecek.

PlayStation 5 Pro’nun çıkış tarihi ve özellikleri hakkında resmî açıklamalar bulunmasa da, bugün bu konsol hakkında yeni bir iddia geldi. İddia, oyun dünyasının yakından tanıdığı isimlerden birisi olan “Tez2” adlı kullanıcı tarafından GTAForums‘ta paylaşıldı.

PlayStation 5'in yeni modeli, geliştiricilerin eline geçmeye başladı:

playstation 5 pro

Daha önce paylaştığı ve sonradan doğrulanan bilgilerle ün kazanan Tez2, PlayStation 5 Pro olduğu bilinen geliştirici kitinin bazı AAA oyun stüdyolarına teslim edildiğini paylaştı. Kullanıcı, diğer geliştiricilerin de bu kiti yeni yılın başında edineceğini ifade etti.

Tez2, bu kitin özellikleri ya da PlayStation 5 Pro’nun donanımı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Fakat bu iddiaların doğru olduğunu ele alacak olursak, PlayStation 5 Pro’nun piyasaya sürülmesi için bir yıldan biraz fazla süre beklememiz gerekeceğini söyleyebiliriz.

Peki, PlayStation 5 Pro neler sunabilir?

PlayStation 5’in yeni modeli hakkında aslında şu ana kadar neredeyse hiçbir şey paylaşılmadı. Fakat yeni modelde beklenen geliştirmeler arasında 1440p görüntü çıkış desteği, Dolby Atmos uyumluluğu, oyunlarda ışın izleme aktifken 4K çözünürlükte 60 FPS oyun deneyimi sunacak donanım iyileştirmeleri bulunuyor. Bununla birlikte elbette 8K çözünürlük desteği de beklenen yenilikler arasında yer alıyor.

9
6
5
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
6
5
1
0