Tek Satır Kod Yazmadan Programcı Olabileceğiniz Sesli Asistan “Hey GitHub” Tanıtıldı

24
3
2
1
1
Yazılımcıların işlerini fazlasıyla kolaylaştıracak Hey GitHub isimli yapay zekâ sesli asistanı tanıtıldı. Bu asistan sayesinde klavyeye gerek kalmadan kod yazabileceksiniz.

Yazılımcıların, geliştiricilerin ve tasarımcıların olmazsa olmazlarından olan GitHub, sıradan kullanıcılara göre “yazılım ya da mod indirilecek bir siteden” çok daha fazlası. İçerisinde barındırdığı hizmetler sayesinde yazılımcıların evlerinde bile olsalar ekipçe çalışabilmelerini sağlıyor ve açık kaynak kodlu yazılımlara herkesin destek vermesini mümkün kılıyor.

Hatırlarsanız GitHub, geçtiğimiz yıl tanıttığı “kodlama yardımcısı” yapay zekâsı “GitHub Copilot”u tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmuştu. Bugün ise devrim niteliğindeki yeni sistemi Hey GitHub’ı tanıttı.

Klavyeye gerek duymadan kod yazabileceksiniz

Hey GitHub sistemini kullanarak yazılımcılar, klavyeye ihtiyaçları kalmadan basit fonksiyonları yapay zekâya yazdırıp Visual Studio gibi yazılımları da kullanabilecek. Ancak bu yazılım sayesinde kodlama bilmeden kod yazabileceğini düşünüyorsanız size kötü bir haberimiz var. Hey GitHub, aslında sadece sesle kodlama yapmanızı sağlayan bir araç olarak çalışacak.

Kullanım kolaylığı konusunda Siri ve Google Asistan ile aynı seviyede kolaylık sağlayan bu sistem, yapay zekâ kullanarak siz kodlamayı sesli okurken yaptığınız ufak tefek yanlışları da kodun geneline uygun olarak düzenleyecek. Bu sayede dil sürçmesinden kaynaklanan yanlışların önüne geçilecek. Ayrıca Hey GitHub ile Visual Studio’daki projelerini çalıştırabilir ve zen modunu kapatıp açabilirsiniz.

Hey GitHub yazılımı, yakın zamanda test edilmesi için GitHub Copilot kullanıcılarına sunulacak. Eğer halihazırda Copilot’u kullanıyorsanız burada bulunan bağlantıyı kullanarak Hey Github’ın bekleme listesini kaydolabilirsiniz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/11/9/23449175/hey-github-voice-copilot-code-programming-system
24
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
24
3
2
1
1