• Anasayfa
  • Yaşam
  • Sisal Şans, Şaibe İddialarına Rapor ile Karşılık Verdi

Sisal Şans, Şaibeli Çekiliş İddialarına Rapor ile Karşılık Verdi

54
20
2
1
0
28 Eylül'de gerçekleştirilen On Numara çekilişinde şaibe olduğu yönündeki iddialara bir son vermek isteyen Sisal Şans, YTÜ imzalı bir rapor ile iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bazı açıklamalarda 28 Eylül 2020 tarihli On Numara çekilişinin şaibeli olduğu, ekranda görünmeyen bir kişinin ''8” ve “32'' diye fısıldadığı ve çekilişin ilerleyen sürecinde de bu numaraların geldiği öne sürülmüştü.

Söz konusu iddianın Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz tarafından ortaya atılmış olması ve sosyal medyada ses getirmesi üzerine Milli Piyango oyunlarından sorumlu olan Sisal Şans, iddiaları reddeden açıklamalarda bulundu.

milli piyango

Söz konusu iddialar ile ilgili olarak paylaşılan videonun kesintiler yapılmış, tekrarlayan görüntüler ve yanıltıcı alt yazılar içerdiğini ifade eden Sisal Şans, video ile kamuoyu nezdinde çekilişlerde şaibe yapıldığı algısı oluşturulduğunu ifade ederken şu açıklamayı paylaştı:

“28 Eylül 2020 tarihli On Numara çekilişinde “8” ve “32” numaralarının ekranda yer almayan bir ses tarafından fısıldandığı iddia edilmiş ve iddiaya konu olan video çeşitli sosyal medya platformları aracılığıyla paylaşılmıştır. Bahsi geçen video üzerinde kesintiler yapılmış olup tekrarlayan yanıltıcı alt yazılar ile kamuoyu nezdinde çekilişlerde şaibe yapıldığı algısı yaratılmaktadır.

on numara

Bir süredir hakkımızda çıkartılan, sebebini anlayamadığımız haberleri takiben yaşanan son gelişme üzerine zorunlu bir açıklama yapmak durumunda kalan kurumumuz; videoda duyulan sesin, sunucumuzun kulaklığına gelen yoğun sesten ötürü reji ekibine “ses, müzik” uyarısıyla bilgi vermekte olduğunu açıklamış ve bu durumun her canlı yayında yaşanabilecek teknik sorunlardan biri olduğunu belirtmiştir.

Tüm soru işaretlerinin ortadan kaldırılması adına ilgili video, T.C. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Dekanlığı’na gönderilmiş ve içerik, ses analizi konusunda alanında uzman bir ekip tarafından detaylı olarak incelenmiştir.

şans topu

Bilirkişi statüsünde olan T.C. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Dekanlığı’nın 21 Ekim tarihli raporunun detayında da görülebileceği gibi iddia edilenin aksine videoda duyulan sesin “8, 32” değil “ses, müzik” olduğu resmi ve bağımsız olarak da kanıtlanmış bulunmaktadır. Böylece söz konusu videonun asılsızlığı da konunun uzmanları tarafından tescillenmiştir.

Sisal Şans, Türkiye çapındaki erişim ağı, şans oyunları alanındaki deneyimi ve teknik altyapısıyla oyunseverlere heyecanlı, eğlenceli ve şeffaflıktan ödün vermeyen teknolojik bir şans oyunları dünyası sunmaya devam edecektir.

Faaliyetlerimiz sonucunda elde edilen gelirden çıkan değerin ülkemize kalması ve bu değerin operasyona başladığımız günden beri katlanarak artması yaptığımızın işin önemini ortaya koyuyor. Sosyal sorumluluk alanında ülkemize büyük katkılar sağlayan Milli Piyango markasına yatırım yapmayı sürdürerek, Türkiye ekonomisine ve toplumuna katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Milli Piyangonun kazı kazan oyunlarına 200 TL bastığımız video

Kaynak : https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/sisal-sans-duyurdu-rapor-ile-aciklandi-41642348
54
20
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
54
20
2
1
0