Türkiye’nin İlk Seyahat Portalı Tatil.com Satıldı: İşte Köklü Markanın Yeni Planları

9
3
1
0
0
Pandeminin başlangıcından itibaren ciddi bir kriz sürecine giren Tatil.com, CRM Grup tarafından satın alındı. Yeni bir yapılanmaya giden Tatil.com, artık bir şirketler grubunun parçası olarak yoluna devam edecek.

2021 yılı Ocak ayında pek çok Tatil.com müşterisi 1 yıldır ücret iadesi alamadıklarını ifade etmiş; 2022 yılı ocak ayında iflas ettiği söylenen şirketin girdiği kriz, pek çok çalışanın işten çıkarılmasıyla iyice gün yüzüne çıkmıştı. Pandeminin sert bir şekilde vurduğu turizm sektörünün en büyük oyuncularından Tatil.com, Türkiye’nin ilk seyahat platformu olmasına rağmen krizi kaldıramamıştı. 

1998 yılında kurulan Tatil.com, pandemi dönemine kadar turizmi dijitalleştiren şirketler arasındaydı ve bu süreçte 208 ülkede 600 binden fazla otelle anlaşma yapılmıştı. Ayrıca şirketin farklı şehirlerde 90 yetkili satış noktası bulunuyordu. Ancak yaşanan krizler sebebiyle şirket Şubat 2022’de tüm faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı.

Yaşadığı krize rağmen Türkiye’nin en değerli dijital turizm markalarından birisi olan Tatil.com, artık yoluna CRM Grup bünyesinde devam edecek: 

tatil.com

CRM Grup tarafından Webtekno’ya iletilen açıklamalara göre turizm sektörünün en büyük dijital satın alımlarından birisi gerçekleştirildi. Mayıs ayında gerçekleştirilen anlaşma temmuz itibarıyla sonuca ulaştı ve tatil.com, 9 farklı sektörde faaliyet gösteren şirketler grubu CRM’in turizm markalarından birisi olarak yoluna devam edecek. 

Tatil.com yatırımıyla birlikte turizm sektörüne ciddi bir ivme kazandırmayı hedeflediklerini belirten CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Türkiye’nin en iyi tatil domainlerinden biri. Global pazarda çok ciddi bir altyapısı var. Hedefimiz tatil.com’u tüm dünyaya hizmet eden bir seyahat portalı haline getirmek. Hem yurtiçi hem yurtdışı pazarında yönetilecek iyi bir dijital süreçle, ülkemizin tanıtımına ciddi katkı sağlayacak. Bu oluşumun içerisinde olmaktan çok mutluyuz” açıklamasında bulundu.

Tatil.com ekibi artık 550 kişi:

ramazan becer

Ramazan Becer, “Turizm sektöründe tatilcilere güvenli yol arkadaşı olma hedefimizle yola çıktık. Saha operasyonlarımızda 150 kişi, call center ekibimizde 400 kişi ile yola çıktık. Her bütçeye uygun tesisleri, en uygun fiyatla tatilcilerle buluşturmaya başladık. Turizm sektörü ülkemizin tanıtımına katkı sağlamasının yanında, en yüksek döviz getirisini sağlıyor. Yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.

Editör notu:

Turizm sektörü bir kenara, Türkiye’nin en köklü dijital markalarından birisi olan Tatil.com’un geri dönmesi ve artık mağduriyetlerin son bulacak olması sevindirici. Her ne kadar ekonomik kriz sebebiyle eskiye kıyasla daha zor olsa da tatil yapmak isteyenlerin ulaşabileceği bir seçenek daha var. Umarız bu satın alımın etkisi turizm sektörüne de yansır ve yabancı turist rekabetiyle yükselen fiyatlar düşer, vatandaşların daha kolay tatil yapabildikleri bir döneme geçeriz.

İlgili içeriklerimize de göz atın:

9
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
3
1
0
0