Christopher Nolan’ın Filmi Tenet İçin Ülkemizde Bilet Satışları Başladı

34
5
3
2
2
Inception, Interstaller gibi filmleriyle tanıdığımız Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet, 26 Ağustos’ta ülkemizde vizyona girecek. Filmin bilet satışları ise Cinemaximum sayfasında başladı. Koltukların ikili ve çapraz şekilde olması dikkat çekti.

Daha önce yönettiği filmlerle büyük bir üne kavuşan Christopher Nolan’ın bu yaz çıkması beklenen, ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle defalarca kez ertelenmek zorunda kalan filmi Tenet için Türkiye’de bilet satışları başladı. Cinemaximum’un resmi web sayfası üzerinde satışa başlayan Tenet biletleri, pandemi sürecinde sinemadan uzaklaşan insanları beyaz perdeyle yeniden barıştırmayı hedefliyor.

Şu sıralar Avrupa ve Asya’da yeniden hizmet vermeye başlayan sinema salonları, ABD gibi ülkelerde ise eyaletlerin çok büyük bir kısmında açılmadı. Türkiye’de ise pandemi sürecinden beri sinema salonlarına gidemedik. 26 Ağustos’ta vizyona girecek Tenet ise tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de insanları beyaz perdeye çekmeyi hedefliyor. Filmi salonlarda izlemek için özel bir oturma sırasıyla bilet almanız gerekiyor.

Filmin gişesi merak ediliyor

Christopher Nolan’ın 200 milyon dolarlık devasa bütçeye sahip filmi Tenet, pek çok filmin yapamadığı cesareti gösteriyor. İnsanların toplu ve kapalı alanlardan korktuğu bir dönemde bir kılavuz görevi görmeyi hedefleyen Nolan, aynı zamanda pek çok film yapımcısının da yeni vizyon tarihleri belirlemesini sağlayacak. Warner Bros.’un yayıncılığını üstlendiği Tenet, sadece bu firmayı değil, Paramount, Universal, Sony, Disney gibi diğer yapım şirketlerine de örnek teşkil edecek.

Büyük bir risk alarak vizyon tarihini daha fazla ertelemek istemeyen Warner Bros ve Nolan, eğer bir başarı yakalarsa beyaz perdeyi eski günlerine döndürmek için diğer şirketlere cesaret verecek. 

Tenet’in hikayesi ne?

Christopher Nolan’ın Interstaller, Inception gibi filmlerinde kullandığı “zaman manipülasyonu” bu filmde de bambaşka bir şekilde ele alınıyor. Tenet’te zaman geriye akmıyor, bunun yerine “tersine çevirme” yapılıyor. Bunu daha net bir şekilde açıklamak gerekirse ateş ettiğinizde mermi silahtan çıkmıyor, silaha geri dönüyor. 

Tenet, yeni bir güncelleme olmadığı takdirde 26 Ağustos’ta vizyona girecek girmesine, ancak izleyici filme gelecek mi? Son dönemde insanların daha rahat hareket ettiğini görmeye başladık, ancak bunun sonucunda da vaka sayılarında bir artış yaşandı. Peki siz Tenet vizyona girdiğinde filmi sinema salonunda izlemek ister misiniz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.cinemaximum.com.tr/tenet-filmi
34
5
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
34
5
3
2
2