Volvo, Gelecekten Gelmiş Gibi Görünen Konsept Otomobili 'Recharge'ı Tanıttı

27
3
2
1
1
Volvo, elektrik motorlu konsept otomobili "Recharge"ı duyurdu. Orta direkleri olmayan fütüristik tasarıma sahip araç, geniş iç hacmi ile de dikkat çekiyor. Recharge, Volvo'nun 2030 yılına kadar elektrik motorlu araçlara geçiş yapma planının bir parçası.

Tasarladığı otomobil modelleri ile tüketicilerin hayranlığını kazanmayı başaran Volvo, "Tech Day" etkinliği kapsamında yeni bir konsept araç tanıttı. Şimdilik "Recharge" olarak isimlendirilen otomobil, Volvo'nun elektrik motorlu araçlara nasıl baktığını gözler önüne seriyor.

Volvo'nun tanıtımını yaptığı otomobil, oldukça fütüristik bir tasarıma sahip. Zaten şirket, bu aracı mevcut tasarımıyla şimdilik piyasaya sürmeyi düşünmüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, önümüzdeki üç yıl içinde böyle bir aracın gerçeğe dönüşebileceğini ifade ediyor. Ancak bu da kesin bir şey değil

Volvo Recharge böyle görünüyor

Volvo Concept Recharge

Volvo'nun konsept otomobili, elektrik motorunun sunduğu minimalistliği ön plana çıkarıyor. Bu da aracın devasa bir iç hacme sahip olmasını sağlıyor. Dışarıdan baktığımızda özellikle de arka farları sayesinde bu aracın Volvo olduğunu da kolaylıkla anlayabiliyoruz. Aracı benzersiz kılan şeyse orta direklerin kaldırılmış ve arka kapının günümüz otomobillerine göre tersten açılıyor oluşu. Bu durum sektörde, "intihar kapısı" olarak biliniyor.

Volvo EV

Volvo Recharge'ın içine baktığımızda, aracın daha çok konfora yönelik tasarlandığını görüyoruz. Devasa bir multimedya ve navigasyon ekranına sahip olan araç, direksiyon simidinin arkasında ise nispeten küçük bir ekran içeriyor. Vites topuzunun bulunmadığı Recharge, kontrol butonlarını da multimedya ekranına eklemiş gibi görünüyor.

Volvo

Volvo, 2030 yılına kadar tamamen elektrik motorlu araçlara geçiş yapmak istiyor. Bu bağlamda çok önemli planları da bulunan şirket, 2020'li yılların ortasına kadar en az 600 bin adet elektrik motorlu araç satmayı umuyor. 2026 yılında ise Avrupa'da kendi pil üretim tesisini kurmak isteyen şirket, her şey yolunda giderse otomobil sektörünü derinden etkileyecek gibi görünüyor.

Kaynak : https://hypebeast.com/2021/7/volvo-concept-recharge-electric-vehicle-future-plans-2030
27
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
27
3
2
1
1