Wednesday Yıldızından Reşit Olmayan Kızları Sarhoş Edip İlişkiye Girdiği İddialarına İlişkin Açıklama (4 Ay Sonra...)

50
19
3
1
0
Twitter'da daha önce Percy Hynes White ile tanışıklığı olduğunu belirten bazı kişiler, yıldız ismin reşit olmayan kızlara çıplak fotoğraflarını gönderdiğini, hatta cinsel ilişkiye girdiğini öne sürdü. White, konu hakkında aylar sonra açıklama yaptı.

Netflix’in zirveye oturan yeni dizisi Wednesday’de Xavier karakterini canlandıran Percy Hynes White, Ocak 2023'te kan dondurucu iddialarla gündeme gelmişti. “@milkievich” adlı Twitter kullanıcısı, Percy’nin 18 yaşından küçük kızlara çıplak fotoğraflar gönderdiğini ve cinsel ilişkiye girdiğini öne sürmüştü.

Sosyal medyada kısa süre yankı bulan iddiaların ardından Percy’nin Instagram hesabındaki paylaşımlarının altı da linç yorumlarıyla dolmuştu. Percy ise Instagram hesabındaki paylaşımların yorum bölümünü kapatmış, büyük bir sessizliğe gömülmüştü. Bugün o sessizlik en sonunda bölündü.

29 Ocak'ta ortaya çıkan iddialara 8 Haziran'da cevap geldi:

percy white

Percy White, Instagram hesabından paylaştığı mesajında iddiaları yalan olarak değerlendirdi. Açıklamasının tamamı şu şekildeydi:

"Selam millet. Açıklığa kavuşturmam gereken bir şey var;

Bu yılın başlarında, hiç tanışmadığım biri internette benim hakkımda yanlış bilgi kampanyası başlattı. Bu nedenle ailem hakkındaki tüm bilgiler etrafa yayıdı ve arkadaşlarım ölüm tehditleri aldı.

Reşit olmadığım fotoğraflarım kullanıldı ve karakter canlandırdığım örnekler nefret dolu olarak sunuldu. Arkadaşım Jane, yanlış bir şekilde kurban olarak gösterildi ve durumu düzeltmeye yönelik girişimleri göz ardı edildi. Onu bu mesaja dahil etmem için bana izin verdi.

Söylentiler yanlış. Bağnaz ya da insanların güvenliğini suç teşkil edecek kadar ihmalkâr biri olarak tasvir edilmemi kabul edemem. Bunlar, mağdurlara karşı güvensizlik yaratabilecek asılsız, zararlı iddialardır.

Bu yanlış bilginin insanları üzdüğünü bilmek çok üzücü. Yanımda olan ve gerçeklerin paylaşılmasına yardımcı olan herkese gerçekten minnettarım. Ailemin, arkadaşlarımın ve iş arkadaşlarımın tacizine son verilmeli lütfen. Bunu okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim."

Percy Hynes White hakkında paylaşılan iddialar neydi?

percy hynes white

"Percy Toronto’da yaşıyor ve kendisi ve arkadaş grubu 15’li yaşlarından beri 'avcı' olarak, kızları cinsel ilişki veya çıplak fotoğraf için manipüle etmeleriyle tanıtıyor. Kabalardı, kız arkadaşlarına, kızlara ve genel olarak insanlara karşı kötü davranırlardı.

Biraz daha büyüyünce bodrumunda partiler vermeye başladı, arkadaşlarıyla özellikle kadınları davet etmeyi planlıyor ve kendilerinin çok seksi olduklarını ve kendileriyle kızları cinsel ilişkiye girecek kadar sarhoş yapmayı düşünüyorlardı, sarhoş oldukları hakkında da yalan söylüyorlardı.

17 yaşındayken, bildiğim kadarıyla, o zamanlar 13-14 yaşında olan arkadaşımın peşinden gider, cinsel ilişkiye girer, kötüye kullanır ve sarhoş ederdi. Cinsel ilişkiye girdiklerini bildiğim son seferde arkadaşım 16, Percy 20 yaşındaydı.

Partilerden birinde ben çok sarhoşken bana saldırdı, birçok arkadaşımı köşeye sıkıştırdı, baskı altına aldı ve saldırdı. Kendisine karşı tecavüz suçlamaları var ve kurbanlarına gülüp rızaları dışında çıplak fotoğraflarını paylaşıyor.”

Bu açıklamaların ardından kurban olduğunu iddia eden farklı kişiler de paylaşım yapmıştı:

percy hynes white

“Bu adamı halkın gözünde görmek ve yüz binlerce genç kızın hayranlığını görmek acı veriyor. Bodrumunda tecavüze uğramama izin verdi ve bu konuda beni aradığında en çok polis için endişelendi, iyi olup olmadığımdan değil. Daha sonra bir tecavüzcüyü annesinin evinde yaşatmaya devam etti.”

Bir farklı kurban ise Percy'nin gönderdiğini iddia ettiği fotoğrafları paylaşmıştı:

percy

Söz konusu fotoğrafların da gerçek olup olmadığı bilinmiyor.

50
19
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
50
19
3
1
0