Xiaomi, Popüler Akıllı Bileklik Serisinin En Yeni Modeli Mi Band 6'yı Duyurdu

169
25
12
8
7
Xiaomi, giyilebilir teknoloji ekosisteminin en popüler ürünlerinden Mi Band serisinin yeni üyesi Mi Band 6'yı duyurdu. Tasarım noktasında devrimsel bir yenilik getirmeyen Mi Band 6, özellikleriyle ise rekabete yeni bir soluk katacak gibi.

Anavatanı Çin’de kapsamlı bir lansman etkinliği gerçekleştiren Xiaomi, ilk etapta yeni amiral gemisi akıllı telefonları Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra’yı tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Fazlasıyla iddialı olduğu giyilebilir teknoloji alanını da pas geçmeyen şirket, popüler akıllı bileklik serisi Mi Band’in en yeni modeli Mi Band 6’yı duyurdu.

Xiaomi, yeni Mi Band 6 ile kullanıcılara daha yüksek çözünürlüklü, daha büyük bir ekran sunarken; hafif ve kompakt tasarım anlayışını korumaya devam ediyor. 1,56 inç büyüklüğünde bir AMOLED ekran ile karşımıza çıkan akıllı bileklik, büyüyen ekran boyutuna rağmen tek şarj ile 14 gün kullanım süresi sunmaya devam ediyor.

mi bnad 6

Xiaomi’nin Mi Band 5’te yalnızca 1,1 inç büyüklüğünde bir ekran sunduğunu düşünürsek 1,56 inçlik Mi Band 6’nın dikkat çekici seviyede “büyüdüğünü” düşünebilirsiniz. Ancak Xiaomi, ekranı büyütürken çerçeveleri incelterek boyutları çok da değiştirmeden ekranı neredeyse yüzde 45 seviyesinde büyütmeyi başarmış. Ayrıca 152 x 360 piksele çıkan çözünürlüğü ve 326 PPI piksel yoğunluğunu da unutmayalım.

Tüm akıllı bileklikler gibi Mi Band 6 için de sağlık özellikleri ön plana çıkıyor. Artık bir SpO2 sensörüne sahip olan Mi Band ailesi, bu sayede kullanıcılara kandaki oksijen seviyelerini gösterebiliyor. Ayrıca Mi Band 5’te bulunan 15 egzersiz moduna 15 yeni egzersiz modu daha eklenmiş durumda. Xiaomi, 6 fitness aktivitesini ise otomatik algılayarak takip gerçekleştiriyor.

mi band 6 renkler

Adını Pomodoro Tekniği’nden alan bir Pomodoro Zamanlayıcı özelliği de bulunan Mi Band 6, bu zaman yönetimi özelliği ile kullanıcıların 25 dakika boyunca tüm bildirimlerden uzak kalarak daha iyi odaklanmasını sağlıyor. Yeni Xiaomi Mi Band 6, NFC bulunmayan versiyonu için 35 dolar, NFC bulunan versiyonu için ise 42 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

169
25
12
8
7
Emoji İle Tepki Ver
169
25
12
8
7