• Anasayfa
  • Donanım
  • Xiaomi MIUI 11 ile Birlikte Aile Paylaşımı Özelliği Gelecek

Xiaomi, MIUI 11 ile Birlikte Aile Paylaşımı Özelliğini Getirecek

34
3
2
1
1
Xiaomi’nin arayüz güncellemesi ile gelecek MIUI 11’in detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Şirket, bu güncelleme ile birlikte telefonlarına Aile Paylaşımı özelliğini getirecek. Bu özellik diğer Android cihazları ve iOS cihazları ile de çalışabilecek.

Xiaomi’nin yakında cihazlarına yayınlayacakları MIUI 11 güncellemesinin detayları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta güncelleme ile gelecek iki özellik görmüştük: Çocuk Alanı ve Deprem Uyarısı. Şimdi tanıtılan yeni özellik ise iOS platformundan da alışık olduğumuz Aile Paylaşımı özelliği.

MIUI 11

Bu özellik, Apple’ın iOS cihazları için halihazırda kullandığı bir özellikti. Xiaomi’nin getireceği özellik de aslında aynı amaca hizmet edecek. Aile Paylaşımı özelliği, ailenizle aranızda güvenli ve hızlı bir şekilde bilgi paylaşabilmeniz için telefonlara getirilen bir özellik. Xiaomi’nin özelliğini Apple’dan ayıran en önemli detay ise neredeyse bütün platformlarla çalışabilmesi.

Android ve iOS platformları ile birlikte çalışabiliyor

Apple’ın kendi cihazları için hizmete açtığı Aile Paylaşımı özelliği, yalnızca iPhone veya MacOS platformuna sahip cihazlara bağlanabiliyordu, yani ailenizdeki herkesin iPhone sahibi olması şarttı ancak Xiaomi bu olayı zorunlu kılmıyor ve Aile Paylaşımı özelliğini Android ve iOS ile birlikte çalıştırabiliyor.

Yeni MIUI 11 güncellemesi 24 Eylül’de Xiaomi’nin Çin’de yapacağı etkinlikte resmi olarak tanıtılacak. Şirket aynı zamanda Mi MIX Alpha ve Mi 9 Pro 5G akıllı telefonlarını da bu etkinlikte tanıtmayı planlıyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/09/22/xiaomi-to-introduce-family-sharing-feature-with-miui-11/
34
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
34
3
2
1
1