Yüzüklerin Efendisi Fortnite'a Geliyor! Filmlerdeki Miğfer Dibi Kalesi Oyunda Görüldü

15
8
1
0
0
Yüzüklerin Efendisi Fortnite'a Geliyor! Filmlerdeki Miğfer Dibi Kalesi Oyunda Görüldü
Sonu gelmeyen Fortnite işbirliklerinin en sonuncusu, fantastik edebiyatın mihenk taşı Yüzüklerin Efendisi ile gerçekleştirilecek gibi duruyor.

Artık yaptığı işbirlikleri yüzünden orijinal karakterlerinin neye benzediğini unuttuğumuz Fortnite yeni bir işbirliği için şimdiden bazı işaretler vermeye başlamış durumda. Şimdiye kadar sık sık sinema ve televizyon dünyası ile işbirliği yapan oyun, yine bir dizi/film serisiyle çalışacak gibi duruyor. 

Fortnite'ın şu anda devam eden sezonunda, oyunun ve Yüzüklerin Efendisi serisinin hayranları Fortnite haritası içerisinde bir Helm's Deep (Miğferdibi) kalesi bulunduğunu keşfetti. Bu küçük diaroma kum ve taşlardan oluşsa da Miğferdibi olması için planlanmış durumda. Bu da bir sonraki işbirliğinin Yüzüklerin Efendisi serisi ile olacağı anlamına geliyor. 

Yüzüklerin Efendisi, ama hangisi?

Fortnite'ın Yüzüklerin Efendisi ile işbirliği yapması elbette rastgele bir şey değil. 2 Eylül tarihinde Amazon'un yeni Yüzüklerin Efendisi dizisi olan Rings of Power vizyona girecek. Bu işbirliği de muhtemelen Yüzüklerin Efendisi evreni üzerindeki ilgiyi arttırmayı amaçlıyor.

Burada karşımıza iki farklı soru çıkıyor. Bunlardan ilki Fortnite'da hangi karakterlerin kostümlerini göreceğimiz sorusu. Dizi ile filmler çok uzak zamanlarda geçtiği için Sauron ve birkaç elf dışında her iki yapımda da yer alabilecek pek bir karakter bulunmuyor. Karakter bilinirliği anlamında da Aragorn, Gandalf, Legolas gibi Yüzüklerin Efendisi filmlerinde gördüğümüz karakterler, tartışılsa da yeterince ilgi uyandırmayı başaramamış gibi duran dizide yer alan Miriel, Gastrodon, Earien gibi karakterlerden çok daha popüler olacaktır. (Durumun sağlamasını da şöyle yapalım: Gastrodon bir Pokemon, diziyle alakası yok ama bunu muhtemelen fark etmediniz.)

Elbette bir Sauron kıyafeti oyunda yer alacaktır. Öte yandan oyunda cüce ya da hobbit görmemiz pek olası değil, zira bu karakterlerin boyutları farklıdır. FPS oyunlarında karakterlerin fiziksel varlığını betimleyen ve bu alana darbe geldiğinde hasar almalarını sağlayan hitboxlar bulunur. Bu farklı boyutlara sahip ırklar farklı hitboxlara sahip olacaktır. Bu da oyunu dengelemek adına çok fazla uğraş gerektirebilir.

Bir diğer nokta ise Yüzüklerin Efendisi evrenine ve Tolkien eserlerine ilişkin telif hakları. Amazon her ne kadar Yüzüklerin Efendisi dizisinin telif haklarına sahip olsa da, Embracer Group eserin video oyunları haklarının sahibi. Fortnite da malum olduğu üzere bir video oyunu. Bu durumda ortaklığın nasıl işleyeceği de merak konusu. 

Bakalım Fortnite, Yüzüklerin Efendisi'nden sonra başka hangi eserlerle işbirliğine gidecek.

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/paultassi/2022/08/20/fortnite-helms-deep-reveals-lord-of-the-rings-collab-is-coming-soon/?sh=2350b8866f78
15
8
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
15
8
1
0
0