Hollanda GP Sıralama Turları Tamamlandı: Futbol Maçı mı Formula 1 Yarışı mı İzledik Belli Değil

8
5
2
1
0
Formula 1'de sezonun 15. yarışı olan Hollanda Grand Prix için sıralama turları tamamlandı. İlginç olaylara sahne olan sıralam turlarının kazananı ev sahibi pilot Verstappen oldu.

Formula 1'de yaz arasından sonra triple-header adı verilen ve üç haftasonu üst üste yarış olan dönem geçen hafta başlamıştı. Bu haftasonu ise Formula 1, son şampiyon Max Verstappen'in memleketi Hollanda'da konuk oluyor. 

Zandvoort pistinde yapılan sıralama turlarında genel olarak pilotlar ilk iki seansta çok yakın zamanlar yapmayı başardı. Görece kısa bir pist olan Zandvoort'ta sıralama turlarının ilk seansında 20 pilot da 1 saniye fark içerisinde sıralandı. 

Futbol maçı mı bu?

Leclerc

Hollanda GP'de tribünlerde adeta bir parti havası yaşanırken, iki de DJ'in katılımıyla eğlence daha da arttı. İlk seansta dikkat çekici bir olay yaşanmazken, bu seansta elenenler Latifi, en hızlı ilk sektör zamanını elde etmesine rağmen son sektörde pist dışına çıkan Vettel, geleceği belirsiz olan ve önümüzdeki yıl yarışmayacağı açıklanan Ricciardo, Haas'tan Kevin Magnussen ve Alfa Romeo'dan Valtteri Bottas oldu. 

İkinci seansta ise işler oldukça ilginçleşmeye başladı. Sıralama turları boyunca tezahürat yapan Hollandalı seyirciler, ikinci seansın başlarında piste meşale attı. Meşale atan kişi yarış alanından çıkarıldı ancak bu esnada seans durduruldu. Tribünlerden uçuşan yemek artıkları nedeniyle pistin etrafındaki çimenliklere gelen bir grup güvercin, yanlarından geçen 15 yarış otomobiline rağmen pistten uzaklaşmadı. Bu seansta elenenler Pierre Gasly, Esteban Ocon, Fernando Alonso, Zhou Guanyu ve Alex Albon oldu. 

verstappen

Son seansta piste çıkan ilk isim, aktif yarışan pilotlar arasında bu pistte pole position elde etmeyi başarmış olan tek pilot Max Verstappen oldu. Hollanda GP, geçen yıl çok uzun bir aradan sonra takvime geri dönmüştü. Seansın sonlarına doğru en pahalı tribünlerin birinden bir meşale daha atıldı ancak bu defa meşale pistten uzağa düştüğü için seans durmadı. Son anlarda ilk sırada olan Leclerc kendi zamanını geliştirdi ancak Verstappen, son anda saniyenin binde 21'i kadar daha hızlı bir tur attı. Kendi zaman turunda olan Sergio Perez'in son sektörde kaza yapması ile birlikte çıkan sarı bayraklar, diğer pilotların bu zamanı geçmesine engel oldu. 

Yarın yapılacak olan yarışa ilk sırada başlayacak isim bir kez daha Verstappen oldu. Onu takip edecek isimler ise Leclerc ve Sainz olacak. Hamilton 4., Perez 5. sırada yarışa başlayacak. İlk 10'u tamamlayan pilotlar ise sırasıyla Russell, Norris, Schumacher, Tsunoda ve Stroll oldu. 

Formula 1'de Hollanda GP yarın saat 16:00'da gerçekleştirilecek. 

8
5
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
5
2
1
0