İsyan Çıktı! Apple Çalışanları, Ofise Dönmemek İçin İmza Kampanyası Başlattı

24
3
2
1
1
Koronavirüsün ardından kademeli olarak ofise dönmeye çalışan Apple, bugün çalışanlarının imza kampanyasıyla karşı karşıya kaldı. Şirket, kampanya hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Koronavirüs salgınıyla birlikte dünya çapındaki her şirket mecburi olarak uzaktan çalışma sistemine geçiş yapmıştı. Fakat salgının hafiflemesiyle birlikte şirketlerin politikasında ciddi bir ayrışma görüldü. Kimi şirketler uzaktan çalışma sistemini benimsemeye devam ederken, kimisiyse çalışanlarını ofise geri çağırdı.

Çalışanlarının ofise dönmesini isteyen şirketlerin başındaysa Apple bulunuyordu. Apple, daha önce paylaştığı açıklamalarında çalışanlarını haftanın belli sayıda gününde ofiste görmek istediğini belirtmişti. Bu gün sayısı haftalık olarak önce 1, sonra 2 ve ardından 3 olarak paylaşılmıştı. Şirketin kademeli olarak ofise dönüş süreci sürerken, Apple çalışanları buna karşı bir imza kampanyası başlattı.

Çalışanlar, uzaktan çalışırken daha üretken hissettiklerini paylaştı:

apple

Apple çalışanlarından oluşan ‘Apple Together’ isimli bir grup tarafından başlatılan imza kampanyasında çalışanlar, Apple’dan uzaktan çalışmaya yönelik daha fazla esneklik talep etti. Grup, uzaktan çalışma sürecinde kendilerini ve diğer pek çok çalışanın da daha üretken olduğunu paylaştı.

Apple’dan bir açıklama gelmedi:

The Financial Times tarafından gündeme getirilen bu olayın ardından Financial Times, Apple’a konu hakkında bir soru yöneltti. Fakat Apple, Financial Times’a herhangi bir cevap sunmadı. Öte yandan Apple’ın mevcut durumda sürdürdüğü ofise dönüş politikası, bazı önemli isimlerin şirketten ayrılmasına bile yol açmıştı:

Kaynak : https://finance.yahoo.com/news/apple-return-to-office-petition-093339546.html?guccounter=1
24
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
24
3
2
1
1