Yeni BMW 2 Serisinin Fiyat Listesi ve Dikkat Çeken Özellikleri

49
12
6
5
0
Türkiye pazarına yeni giriş yapan otomobil BMW 2 Serisi Gran Coupe, spor araba severlerin beğenisini toplamaya başladı bile. Aracın sahip olduğu özelliklerini fiyat listesi ile birlikte inceledik.

Yıl sonuna doğru yaklaştıkça yeni 2021 model araçları da görmeye ve tanımaya başladık. Alman otomobil üreticisi BMW, Türkiye’de son olarak BMW 2 Serisi Gran Coupe adlı modelini satışa sundu. Son derece şık bir tasarıma sahip olan bu araç, spor otomobil severleri tatmin edecek cinsten. 

3 farklı donanım paketine sahip olan BMW 2 Serisi Gran Coupe, son derece can alıcı renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Araç hazır yeni çıkmışken biz de sizler için aracın sahip olduğu özellikleri, tasarımını ve fiyat listesini inceleyelim dedik. Keyifli okumalar dileriz. 

Tasarım

Dış tasarım:

bmw 2 serisi gran coupe ön görünüm

BMW 2 Serisi Gran Coupe, 1 serisi ile aynı platformda üretildiği için görünüş bakımından 1 serisinden pek de farklılık göstermiyor. Kapıların çerçevesiz olması her coupe araçta gördüğümüz gibi araca ciddi oranda bir şıklık katıyor. 

Farklı bir tasarıma giden BMW, 1 serisinden itibaren daha geniş ızgaralar ve far grupları kullanmaya başlamıştı. Bu unsurlar arabaya daha heybetli bir görünüm kazandırsa da çoğu BMW hayranı, ilk başlarda bu görüntüye alışmakta zorluk çekti. Ancak BMW bu tasarımı yavaş yavaş tüm modellerine uygulayacağından bizim de bu tasarıma bir an önce alışmamız gerekiyor. 

bmw 2 serisi gran coupe dış tasarım

BMW bu aracı 4 kapılı coupe olarak adlandırıyor ve araca sportif bir görünüm kazandırmak amacıyla özellikle arka tarafta spot lambalarını tampondan daha yüksek bir şekilde konumlandırmış ve tamponun yanlarına da şık havalandırma detayları eklemiş. Ancak bizce tüm bu unsurlar araca atik ve sportif bir görünüm kazandırmaya yetmemiş. BMW 2 Serisi Gran Coupe, coupe tarzından daha çok sedan model bir arabaya daha çok benziyor gibi duruyor.

BMW 2 Serisi Gran Coupe, ister sedan ister coupe gibi dursun, bizce son derece güzel ve ilgi çekici bir görünüme sahip.  Aracın sahip olduğu renk seçeneklerinin de gayet canlı ve göz alıcı olduğunu da söylemekte fayda var. 

İç tasarım

bmw 2 serisi gran coupe kokpit

BMW 2 Serisi Gran Coupe’da özellikle kokpit bölümü, yine dış tasarımda da olduğu gibi 1 serisiyle son derece benzerlik gösteriyor. Sürücü odaklı bir şekilde tasarlanmış kokpitte, klima kumandalarından sürüş modlarına kadar araçla ilgili özellikler multimedya ekranının altında, sürücünün gayet kolay bir şekilde ulaşabileceği şekilde konumlandırılmış. iDrive, tüm BMW modellerinde gördüğümüz gibi bu modelde de vites topuzun yanına yerleştirilmiş. 

Aracın ön kısmında kaliteli yumuşak plastik kullanılırken, kapılarda kullanılan materyal ise sert plastikten oluşuyor. Bu materyal çeşitliliğine üst segmentlere ait neredeyse tüm araçlarda zaten görüyoruz. Zaten BMW gibi lüks otomobil üreticisinin araç içerisinde kalitesiz malzeme kullanması son derece yanlış olurdu. 

bmw 2 serisi gran coupe panoramik cam tavan

BMW 2 Serisi Gran Coupe, sahip olduğu kasa sebebiyle iç kısımda biraz basık bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Zaten coupe araba sahibi olmak isteyen birisi, SUV’lerde karşılaştığımız yüksek tavan avantajından da vazgeçmiş oluyor. Araba basık olsa da aracın içerisinde bulunan panoramik cam tavan, araç içerisindekilere bir nebze de olsa ferah bir görünüm kazandırıyor. Sürekli büyük ve fazla valizlerle seyahat etmeyi tercih edenler için de bagaj hacmi ise 430 litre olacak şekilde tasarlanmış.

Teknolojik özellikler

BMW Live Cockpit Professional

bmw 2 serisi gran coupe multimedya ekranı

BMW Live Cockpit Professional, tam dijital 10,25 inç ekrandan oluşan bir multimedya sistemi. Navigasyon özelliği de bulunan bu ekran, iDrive tarafından destekleniyor ve aslında sürücü odaklı bir şekilde konumlandırılsa da yan koltukta oturan yolcu tarafından da kolayca erişilebiliyor. 

Hey BMW!

bmw 2 serisi gran coupe kişisel asistan

BMW 2 Serisi Gran Coupe, araç içerisinde Hey BMW! diyerek aktif edebileceğiniz BMW Intelligent Personal Assistant adlı bir kişisel asistana sahip. Bu özelliği kullanarak ses komutları ile aracınızın durumu hakkında bilgi alabilir, dilediğiniz kişiselleştirmeleri yapabilirsiniz. 

Dijital anahtar

bmw 2 serisi gran coupe android dijital anahtar

Opsiyonel olarak satın alınabilen dijital anahtar, arabanızın anahtarını Android işletim sistemine sahip telefonlarla eşleştirebilmenize ve böylelikle anahtara ihtiyaç duymadan telefonunuzu aracın kapısına yakınlaştırarak kilidi açmanıza olanak sağlıyor. 

Kablosuz şarj özelliği

bmw 2 serisi gran coupe kablosuz şarj istasyonu

Öncelikle bu özelliğin de standart donanımda gelmediğini, aksesuar olarak sonradan satın alınabileceğini belirtelim. Açıkçası BMW gibi bir markanın artık çoğu arabada karşılaştığımız kablosuz şarj özelliğini ayrı bir şekilde satması biraz kötü olmuş. Bu aksesuarın en güzel yanı, şarj istasyonunu çıkartıp araç dışında da kullanmamıza olanak sağlaması. 

Güvenlik önlemleri

Park asistanı

bmw 2 serisi gran coupe park asistanı

BMW 2 Serisi Gran Coupe model araçta bulunan park asistanı, hem kameralarla hem de aktif park mesafe kontrolü ile birlikte çalışıyor. Park etmeyi son derece kolaylaştıran bu sistem, siz aracı park ederken aracın çevresinde çarpma riski bulunan nesnelere karşı sürücüyü uyarıyor. 

Aktif cruise control

bmw 2 serisi gran coupe iç aydınlatma

Aktif cruise control neredeyse çoğu yeni model arabalarda karşılaştığımız bir sistem. Araç 30 ila 160 km/sa hızla seyrederken önde bulunan arabaları algılayıp, takip mesafesini ona göre ayarlıyor. Bu sistem aynı zamanda hareketsiz yaya ve nesneleri algılayıp çarpışma riskini sürücüye bildiriyor. 

Sürüş asistanı

bmw 2 serisi gran coupe gri

Güvenlik paketi olarak satın alınabilen sürüş asistanı, içerisinde ön çarpışma ve şerit terk uyarısı gibi kaza önleyici sistemlere sahip. Çapraz trafik, şerit değiştirme ve arka çarpışma uyarılarına da sahip olan bu paket, arabada bulunan radar sistemi ile birlikte çalışıyor. 

BMW 2 Serisi Gran Coupe motor seçenekleri, performansı ve yakıt tüketimi

bmw 2 serisi gran coupe ön tampon ızgaraları

BMW 2 Serisi Gran Coupe, karşımıza benzin ve dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle birlikte çıkıyor. Her iki motorda da standart olarak 7 ileri çift kavramalı otomatik Steptronic şanzıman kullanılmış. Dilerseniz her iki motorun da gücüne ve yakıt tüketimine daha yakından bakalım.

BMW 218i Gran Coupe (benzinli)

bmw 2 serisi gran coupe mavi

 • Beygir: 140
 • Maksimum hız km/sa: 213
 • Ortalama (lt/100 km): 5,9
 • Şehir içi (lt/100 km): 7,2
 • Şehir dışı (lt/100 km): 5,2

BMW 216d Gran Coupe (dizel)

bmw 2 serisi gran coupe siyah dizel

 • Beygir: 116
 • Maksimum hız km/sa: 200
 • Ortalama (lt/100 km): 4,5
 • Şehir içi (lt/100 km): 5
 • Şehir dışı (lt/100 km): 4,3

BMW0 2 serisi Gran Coupe Fiyat Listesi

bmw 2 serisi gran coupe ön görünüm

 • BMW 218i Gran Coupé First Edition Sport Line 453.800 ₺
 • BMW 218i Gran Coupé First Edition Luxury Line 466.700 ₺
 • BMW 218i Gran Coupé First Edition M Sport 494.400 ₺
 • BMW 216d Gran Coupé First Edition Sport Line 469.000 ₺
 • BMW 216d Gran Coupé First Edition Luxury Line 481.800 ₺
 • BMW 216d Gran Coupé First Edition M Sport 509.200 ₺

BMW 2 Serisi Gran Coupe model aracın sahip olduğu özellikleri sizlerle birlikte inceledik. Açıkçası böyle fiyatlar ödeyeceğimiz bir aracın güvenlik tarafında biraz zayıf kaldığını söyleyebiliriz. Ancak işin içine hem lüks segmente ait bir otomobil hem de vergiler eklendiği zaman, fiyatların böyle olması zaten kaçınılmazdı. BMW’nin yeni aracı hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bekliyor olacağız.  

49
12
6
5
0
Emoji İle Tepki Ver
49
12
6
5
0