• Anasayfa
  • Uzay
  • Elon Musk, İlk Kez İnternet Uydularının Fotoğrafını Paylaştı

Elon Musk, İnterneti 40 Kat Hızlandıracak Uydularının Fotoğrafını İlk Kez Paylaştı

150
12
8
7
6
Elon Musk, İnterneti 40 Kat Hızlandıracak Uydularının Fotoğrafını İlk Kez Paylaştı
Son zamanlarda kendinden çokça bahsettiren Elon Musk, dünya üzerindeki interneti tamamen değiştirebilecek uydularının fotoğrafını ilk kez paylaştı.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda FCC’den onay alan ultra hızlı internet uydularının ilk fotoğrafını bugün tüm dünyayla paylaştı. Bir adet SpaceX Falcon roketine dizilmiş 60 uydunun fotoğrafını paylaşan Elon Musk, uydular hakkında yeni bilgileri de takipçilerine bildirdi.

Elon Musk’ın açıklamalarına göre SpaceX, roketini Çarşamba günü fırlatmayı planlıyor. Musk, bu bilgiye ek olarak fırlatma gününe kadar daha fazla bilginin geleceğini de açıklamasına ekledi.

2015 yılında ilk kez duyurulan plan, kısa zamanda 12.000 uyduluk bir filo haline geldi. Elon Musk amacına ulaşır ve görev başarılı bir şekilde sonuçlanırsa dünya üzerindeki internet 40 kat daha hızlı bir hale gelecek. Uydular yörüngede bulunduğu için insanların nerede oturduğuna bakılmaksızın yüksek internet hızları elde edilecek. Son olarak SpaceX ve Elon Musk'ın internet hizmetinin fiyatı hakkındaki soruları cevaplamadığını belirtmekte fayda var. 

Elon Musk, bu uçuşun bir çeşit deneme olacağını, dünya üzerinde ortalama bir internet kapsamı sağlayabilmek için bu uçuşun arından 12 fırlatmanın daha gerektiğini de attığı tweet üzerinden bildirdi. Çarşamba günü fırlatmayla ilgili haberleri kaçırmamak için bizi takipte kalın.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/5/12/18616535/spacex-starlink-elon-musk-60-satellites-launch
150
12
8
7
6
Emoji İle Tepki Ver
150
12
8
7
6