• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy S10'un Batarya Ömrünü Kısaltan Bir Bug Keşfedildi

Samsung Galaxy S10'un Batarya Ömrünü Kısaltan Bir Hata Keşfedildi

30
11
7
3
2
Samsung'un yeni S10 ailesinin sorunları gitgide artıyor. Bu sefer de, telefonun batarya ömrünü azaltan bir bug keşfedildi.

Hiçbir telefonun tamamen sorunsuz piyasaya çıkması gibi bir durum söz konusu değil. Ancak Samsung’un yeni S10 ailesinde meydana gelen sorunlar bir hayli çoğaldı. Galaxy S10’un ekranının açık olmadığı durumlarda açıkmış gibi gösterip bataryayı harcayan bir bug keşfedildi. Şunu da belirtmekte fayda var, bu bug telefonun Amerika sürümünde keşfedildi.

Samsung’un Tap to Wake uygulamasından kaynaklanan bu bug, telefonunuzun bataryasını emiyor. Tap to Wake uygulamasının bazı durumlarda kamerayı da açtığı bilinmekte ki bu, batarya ömrünü daha çok kısaltıyor.

Samsung’un uyarısı ise Tap to Wake ve Always-On Display seçeneklerinin kapatılması. Kullanıcılara göre bu çözüm yeterince tatmin edici bir çözüm değil. Zira 1000 dolardan fazla ödenilen bir cihazın bu sorunlara sahip olması kullanıcıların canını sıkıyor. Amiral gemisi olarak değerlendirilen bir telefondaki hatayı gidermek için bir seçeneğin kapatılması gerektiğini düşünmüyorlar.

Kaynak : https://www.sammobile.com/2019/03/17/galaxy-s10-problems
30
11
7
3
2
Emoji İle Tepki Ver
30
11
7
3
2