Getir Kurucusu Açıkladı: Getir, n11.com'a Resmen Ortak Oldu!

75
7
5
2
2
Getir’in geçtiğimiz aylarda başlattığı ve birkaç gün önce Rekabet Kurumu tarafından onay aldığı n11.com'un hisselerinin belirli bir bölümünü satın alması işlemi sona vardı. Getir Kurucusu Nazım Salur, Twitter'da Getir'in n11.com'a ortak olduğunu açıkladı.

Günümüzde 9 farklı ülkede hizmet veren hızlı teslimat hizmeti Getir, kasım ayında Türkiye odaklı yeni bir gelişmeyle gündeme gelmişti. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan bilgilere göre Getir, sermaye artırımı yoluyla Türkiye’nin en popüler e-ticaret platformlarından biri olan n11.com’a hissedar olmak üzere başvuru yapmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda da Rekabet Kurumu, Getir Perakende Lojistik AŞ’nin, Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri AŞ (n11.com) hisselerinin belirli bir kısmını sermaye artırımı yoluyla Doğuş Holding AŞ ve SK Planet Co. Ltd.’den devralması işlemine izin vermişti. Böylelikle Getir'in n11.com'un henüz açıklanmayan bir kısmını satın almasının önü açılmıştı.

Getir, n11.com'a resmen ortak oldu:

getir n11

Getir Kurucusu Nazım Salur, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Rekabet Kurumu tarafından da onaylanan devralma işleminin tamamlandığını, böylelikle Getir'in artık resmen n11.com'a ortak olduğunu açıkladı.

Nazım Salur, birkaç saat önce işlemin tamamlandığına işaret eden paylaşım yapmıştı:

nazim salur

Bugünse Getir ve BiTaksi'nin Kurucusu Nazım Salur'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Salur, Twitter'da 12 saat arayla yaptığı iki paylaşımda 'n / 11 ..' ifadelerine yer vermişti. Bu paylaşımlar, Getir'in n11.com'un hisselerinin belirli bir kısmını satın alma işleminin tamamlandığına işaret olarak yorumlanmıştı.

Başarısını giderek artırmaya devam eden Getir, son olarak geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin 81 ilinde hizmet vermeye başladığını duyurmuştu. Şirket, son olarak Chicago ve New York’ta da hizmet vermeye başlayarak ABD’ye açılmış, hizmet verdiği toplam ülke sayısını 9’a çıkarmıştı.

75
7
5
2
2
Emoji İle Tepki Ver
75
7
5
2
2