Google'ın Yeni Amiral Gemisi Olacak Pixel 8 Pro'nun Tasarımı Ortaya Çıktı: Dört Arka Kamerayla Gelebilir!

9
2
0
0
0
Google'ın yakın zamanda tanıtacağı Pixel 8 Pro'nun tasarımı ortaya çıktı. Görüntüler, telefonun kamera tarafında önemli değişiklikler olabileceğini gösterdi.

ABD’li teknoloji devi Google, bu yıl Pixel 8 olarak adlandırılacak yeni amiral gemisi telefonlarını bizlerle buluşturacak. Dolaşan söylentiler, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’dan oluşması beklenen yeni telefonların oldukça iddialı özelliklerle gelebileceğini gösteriyordu.

Şimdi ise serinin en güçlü üyesi olacak Pixel 8 Pro’nun tasarımının nasıl olacağını gösteren görüntüler ortaya çıktı. OnLeaks ve Smartpix tarafından paylaşılan görseller, yeni cihazda ne gibi farklılıklar göreceğimizi bizlere gösteriyor.

Pixel 8 Pro böyle gözükebilir

Görüntüleri incelediğimizde, telefonun yeniden tasarlanmış bir gövde ve daha yuvarlak köşelere sahip olabileceği görülüyor. Bunun yanı sıra en çok göze çarpan değişikliğin arka kamera kısmında olduğunu görüyoruz. Bu kısımda kameralar, tek bir oval alana yerleştirilmiş. Pixel 7 Pro’da ise arka kameraların ayrı ayrı yerleştirildiğini görmüştük.

Öte yandan Pixel 8 Pro’nun arkasında üçlü kamera kurulumuna ek olarak flaşın altında bir tane daha sensörün yer alabileceği dikkatlerden kaçmıyor. Bu sensörün ne olacağı hakkında şu an için herhangi bir bilgi yok. Bir derinlik veya makro sensörü olabileceğini, hatta tamamen yeni bir teknolojiyle de karşılaşabileceğimizi söyleyebiliriz. Google’ın buraya ne eklediğini telefon tanıtıldığında göreceğiz.

Bunların yanı sıra ön tarafta delikli ekran tasarımıyla karşılaşabiliriz. Ayrıca görüntüler, Pixel 7 Pro’daki kavisli ekranın aksine yeni cihazda daha düz bir ekranla karşılaşabileceğimizi de ortaya koyuyor. Telefonda 6,52 inçlik ekranın yer almasının beklendiğini ekleyelim.

Cihazın diğer detayları konusunda ise şu an için bildiklerimiz oldukça kısıtlı. Smartprix, Pixel 8 Pro’nun Samsung’un 3nm teknolojisine dayanan Google Tensor G3 işlemciyle gelebileceğini söylerken önceki kamera konusunda önceki nesillere oranla ciddi iyileştirmelerin yapılacağını belirtiyor.

Pixel 8 serisinin tanıtım tarihi henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak Google’ın yakın zamanda bu yılki I/O etkinliğini 10 Mayıs’ta gerçekleştireceğini duyurmasıyla, telefonların da bu etkinlikte tanıtılabileceği söylentileri bir hayli arttı.

Kaynak : https://www.smartprix.com/bytes/exclusive-pixel-8-pro-first-look/
9
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
2
0
0
0