• Anasayfa
  • Otomobil
  • Otomobil Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Otomobil Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

252
32
18
15
7
Otomobil dünyasında geçtiğimiz hafta oldukça tempolu geçti. Biz de bu içeriğimizde geride bıraktığımız haftanın en dikkat çeken, en çok tartışılan ve gündem olan gelişmelerini sizler için bir araya getirdik.

Otomobil dünyasında geçtiğimiz hafta hem ülkemiz hem de dünyada birçok yeni gelişme yaşandı. Biz de bu içeriğimizde geçtiğimiz haftanın en çok okunan, tartışılan ve dikkat çeken gelişmelerini sizler için bir araya getirdik. Gelin hiç vakit kaybetmeden tüm bu gelişmelere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan otomobil haberleri

Çip Krizi, Türkiye'de İkinci El Otomobil Piyasasını da Etkilemeye Başladı

ikinci el otomobil

Birçok sektörün elini kolunu bağlayan çip krizinden otomobil sektörü de etkilenmiş, hatta bir süre önce bazı otomobil devleri üretime ara vermişti. Sıfır araçların piyasaya sürülmemesi nedeniyle ikinci el piyasası da durumdan etkilenmeye başladı. İkinci el otomobillerin fiyatları, sıfır otomobil fiyatlarına ulaştı.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İngiltere'deki Ne İdüğü Belirsiz Minibüs, Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu

cambridge otonom minibüs

Otonom araç servislerinin gittikçe yaygınlaşmasıyla birlikte İngiltere de otonom bir toplu taşıma aracını hizmete sundu. Cambridge Üniversitesi'nin bahçesinde ring servisi olarak test edilen otonom minibüs, ilginç tasarımından dolayı alay konusu oldu. 

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Roket Motoru Takılan Tesla Roadster'in Normal Roadster ile Kapışması Simüle Edildi [Video]

()

Slav Popovski isimli bir mühendis, Tesla'nın 1,1 saniyede 100 km/sa hıza ulaşan SpaceX paketli Roadster modeli ile normal Roadster'i karşılaştırmak için araçların verilerini kullanarak bir simülasyon oluşturdu. Test sırasında SpaceX roketlerindeki itiş mekanizması sadece 1 saniyeliğine aktif edildi. Ancak bu bile roketlerin araca kazandırdığı gücü kanıtlamaya fazlasıyla yetti.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Elon Musk, Tesla’nın Şu Anki En Büyük Sorununu Açıkladı

tesla

Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu anda Tesla'nın yaşadığı en büyük sorunun tedarik zincirinden kaynaklandığını açıkladı. Çip krizinden nasibini alan Tesla’nın sahibi Musk, piyasada mikrodenetleyici çip bulunamadığı için sorun yaşadıklarını ancak sorunun uzun sürmeyeceğini düşündüğünü dile getirdi.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mayıs Ayında En Çok Satılan Otomotiv Markaları Açıklandı

otomobil

Otomotiv Distribütörleri Derneği, mayıs ayının en çok satan araçlarını açıkladı. Binek ve hafif ticari araç kategorilerindeki toplam satışlarda Fiat, 10.018 adet araç satışı ile ilk sıraya; Volkswagen ise 6.260 araç satışı ile ikinci sıraya oturdu. Alman otomotiv devini 5.330 araç ile Renault takip etti. Dördüncü sırada 4.463 araçla Ford bulunurken, listenin son sırasında ise 3.466 araçla Toyota yer aldı.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kanat Taksan Uçacak Elektrikli Otomobil Rimac Nevera Tanıtıldı

rivac nevera

Hırvatistanlı elektrikli otomobil üreticisi Rimac, sıfırdan yüze 1,85 saniyede ulaşan Nevera modelini tanıttı. Saatte yaklaşık 415 kilometre hıza ulaşabilen Rivac Nevera, C_Two modeline oldukça benzeyen tasarımıyla dikkat çekti.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

252
32
18
15
7
Emoji İle Tepki Ver
252
32
18
15
7