GoT’u Unutturma Potansiyelli Yeni Dizi His Dark Materials’tan İlk Fragman Geldi

18
4
3
2
1
Kitap serilerini diziye uyarlamaya doymayan HBO, şimdi de Philip Pullman’ın çok satan üçlemesini diziye çeviriyor. His Dark Materials dizisinden ilk fragman, San Diego Comic-Con’da yayınlandı.

HBO, Game of Thrones ile birlikte fantastik eserlerin uyarlamalarının ne kadar başarılı olabileceğini ilk elden görmüş oldu. Game of Thrones’un sona ermesiyle beraber gözünü başka serilere çeviren kanal, Philip Pullman’ın çok satan üçlemesi His Dark Materials’i dizi haline getiriyor.

Bu hikaye, bizim dünyamıza oldukça benzeyen bir evrende geçiyor. Bu evrenin tek farkı, her insanın “daemon” adıyla bilinen bir ruh yoldaşı olması. Hikayenin merkezinde ise Lyra adlı genç bir kız bulunuyor. Logan filmiyle tanıdığımız Dafne Keen’in canlandırdığı Lyra, arkadaşlarının kaçırılmasının ardından kendini karanlık bir komplo teorisinin içinde buluyor. 

hbo

Daha önce 2007 yılında da filmi çekilen seri, televizyon ekranına daha uygun olarak görülüyor. Dizi, kitaplardaki farklı şehirleri ve gizemli olayları daha iyi yansıtabilecektir. 

His Dark Materials, bu sonbaharda James McAvoy, Ruth Wilson ve Lin-Manuel Miranda’nın da yer aldığı kadrosuyla ekrana gelecek.

Ayrıca bu üçleme, ülkemizde Altın Pusula Dizisi adıyla Türkçe’ye çevirilerek basıldı. Seriye daha sonra dördüncü bir kitap olan Lyra’s Oxford eklenmiş olsa da o eserin diziye aktarılıp aktarılmayacağı bilinmiyor.

Kaynak : https://mashable.com/video/his-dark-materials-hbo-trailer/
18
4
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
18
4
3
2
1