Apple, iPhone 12'nin Ne Zaman Tanıtılacağını Yarın Açıklayabilir

26
3
3
1
0
YouTuber, Jon Prosser, Apple'ın 8 Eylül Salı günü bir etkinlik düzenleyeceğini öne sürdü. Prosser'a göre bu etkinlik, Apple'ın yeni ürünlerini duyuracağı bir lansman olacak. Ancak Bloomberg'den Mark Gurman'a göre etkinlik, sadece duyurunun duyurusu olacak.

Apple, -normal şartlarda- her yıl eylül ayında yeni iPhone modellerini gün yüzüne çıkarıyor. Bununla birlikte bu yıl, eylül ayının ikinci haftasına girmiş olmamıza rağmen şirketin yeni iPhone'larla ilgili nasıl bir yol izleyeceği hala netleşmiş durumda değil.

Koronavirüs pandemisiyle geçen 2020 yılı, şirketlerin olağan işleyişlerini ciddi anlamda etkiledi. Tüm şirketler gibi bu zorlu süreçten nasibini alan Apple, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamalarla iPhone 12'nin birkaç erteleneceğini zaten duyurmuştu. YouTuber Jon Prosser'a göreyse Apple, yarın bu konuya da değineceği bir basın etkinliği düzenleyecek.

"Etkinlik iPhone 12'den fazlasını içerecek"

iPhone 12

Jon Prosser tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, yarın düzenleyeceği etkinlikte iPhone 12 ve Apple Watch 6'ya ek olarak çeşitli ürünlerle karşımıza çıkacak. Apple'ın hangi ürünlerle karşımıza çıkacağını net bir şekilde açıklamayan Prosser, yine de Apple hayranlarını heyecanlandırmayı başardı. Ancak Prosser'in açıkladığı etkinlik, Bloomberg'den Mark Gurman tarafından farklı bir şekilde yorumlandı.

"Basın açıklaması, duyurunun duyurusu olacak."

Mark Gurman'a göre de Apple, bu hafta içerisinde yeni ürünleriyle ilgili bir basın açıklaması yapacak. Ancak bu açıklamada yeni ürünler lanse edilmeyecek. Gurman, söz konusu basın açıklamasının duyurunun duyurusu olacağını, bu basın açıklamasıyla yeni Apple ürünlerinin ne zaman duyurulacağının ilan edileceğini düşündüğünü söylüyor.

iPhone 12

Apple gibi büyük şirketlerin, popüler ürünlerinin lansman etkinliğinin tarihini önceden duyurması, alışılmadık bir şey değil. Haliyle Gurman'ın açıklamalarında bir haklılık payı bulunuyor. Ancak Apple, kuru kuruya bir basın açıklaması yapmayabilir de. Şirketin bir süredir yeni bir iPad Air modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Apple, yarın ya da önümüzdeki günlerde yapacağı basın açıklamasında bu ürünün tanıtımına yer verebilir.

iPhone 12 serisine gelecek olursak; özellikle iPhone 12 Pro, diğer varyantlara oranla biraz daha gecikecek. iPhone 12'nin birkaç hafta, iPhone 12 Pro'nunsa kasım ayına kadar ertelenmesi muhtemel. Ancak bu konudaki en net bilgiler için Apple'ın yapacağı açıklamaları beklememiz gerekiyor.

Kaynak : https://www.slashgear.com/iphone-12-announcement-on-tuesday-could-just-be-a-pre-announcement-06636974/
26
3
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
26
3
3
1
0