iPhone 15 Pro Modelleriyle İlgili Yeni İddialar: 8 GB RAM ve USB-C ve Daha Fazlasıyla Gelebilir!

18
9
3
1
0
iPhone 15 Pro modellerinin özellikleri ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Buna göre cihazlar, 8GB RAM ve USB-C girişiyle gelebilir. Gelin bu iddialara birlikte göz atalım.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz eylül ayında yeni telefonları iPhone 14 ailesini bizlerle buluşturdu. Bu tanıtımın hemen ardından ise önümüzdeki yıl çıkması beklenen iPhone 15 ile ilgili bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Daha önce çıkan sızıntılarda Pro Max modellerinin ‘Ultra’ ismini alabileceği belirtildi. Ayrıca Dynamic Island özelliğinin iPhone 15’lerde standart olabileceği de iddia edildi.

Şimdi Tayvanlı araştırma firması TrendForce tarafından ortaya atılan bilgiler, iPhone 15 Pro modellerinde nelerle karşılaşabileceğimizi ortaya koydu. Kesinliği bulunmayan iddialar, öne çıkan özelliklerini içeriyordu.

iPhone 15 Pro modelleri 8 GB RAM ve USB-C girişi ile gelebilir

TrendForce’a göre iPhone 15 ailesi, ikisi Pro olmak üzere (Pro Max’ın ‘Ultra’ olarak gelme ihtimali var) toplam dört model ile gelecek ve yalnızca Pro modeller iPhone 14 serisinde olduğu gibi Apple’ın son geliştirdiği işlemcisine sahip olacak. Buna göre iPhone 15’in Pro modelleri TSMC'nin 3nm teknolojisiyle üretilen A17 Bionic ile donatılırken diğer modeller A16’ya sahip olabilir. Ayrıca tüm iPhone 15 modellerinde titanyum kasa kullanılacağı ve iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde fiziksel tuşların kaldırılıp yerine küçük dokunmatik ekranlar kullanaılabileceği de iddialar arasında yer alıyor.

Ek olarak iddalarda iPhone 15 Pro’nun, 14’lerdeki 6 GB’ın aksine 8 GB RAM ile birlikte geleceği de belirtildi. Diğer 15 modellerinin ise 6 GB RAM’e sahip olmaya devam edebileceği aktarıldı. Ek olarak yeni iPhone serisinde Lightning’ten USB-C’ye geçişin de olacağı iddia edildi. Bilindiği üzere Avrupa Parlamentosu, yakın zamanda elektronik ürünlerde USB Type C girişini zorunlu hale getirmişti.

Bunlara ek olarak telefon ile ilgili çıkan bilgiler, Ultra olarak gelebilecek yeni Pro Max modelinin mevcut telefonlara kıyasla 10x veya daha yüksek optik yakınlaştırmaya izin veren Telefoto lense sahip olabileceğini gösterdi. Bu, daha önceki sızıntılarda da belirtilmişti. Kamerayla ilgili gelen bir diğer iddia ise; daha uzağa zoom yapabilmenizi sağlayacak periskop kamerayı iPhone 15'te görebiliriz.Ayrıca Apple’ın iPhone 15’te 5G için Qualcomm modelini kullanmaya devam edeceği, kendi modemini ise 2024’te çıkarmayı planladığı aktarıldı.

iPhone 15 Pro modelleri ile ilgili tahminler şu anlık bu kadar. Apple’ın yeni telefonlarını 2023’ün eylül ayında tanıtması bekleniyor.

Kaynak : https://www.macrumors.com/2022/10/25/iphone-15-pro-8gb-ram-rumor/
18
9
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
9
3
1
0