iPhone 14‘ün Hemen Ardından iPhone 15 Sızıntıları Gelmeye Başladı: ‘Dynamic Island’ Standart Haline Gelebilir

44
9
7
2
1
Apple’ın geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı lansmanla birlikte iPhone 14’ü tanımış olduk. Telefon daha ilk haftasını doldurmadan ortaya iPhone ailesinin bir sonraki üyesinin isminin ne olacağına dair bir iddia atıldı.

iPhone 14 geçtiğimiz hafta itibariyle tanıtıldı ve gösterdiği yeniliklerle çoğunlukla Apple hayranları olsa da teknoloji hayranlarını heyecanlandırmayı başardı. iPhone’lara yayınlanan iOS 16 da iPhone kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmişti.

iPhone 14 daha yeni duyurulmuşken bir sonraki iPhone için ortaya iddialara atılmaya başlandı bile. iPhone ailesinin bir sonraki üyesi olacak olan iPhone 15’in Pro Max modelinin başka bir isimle çıkacağı ve Dynamic Island’ın iPhone 15 için bir standart haline gelebileceği iddia edildi. 

Pro Max modeline elveda, artık iPhone 15 Ultra diyeceğiz.

Apple haberleriyle nam salmış olan Bloomberg yazarı Mark Gurman, iPhone 15 ailesindeki Pro Max modelinin isminin bu olmayacağını, bunun yerine Apple’ın o modeli iPhone 15 Ultra şeklinde isimlendireceğini iddia etti.

‘Peki bu iddia nereden çıktı?’ diye soruyor olabilirsiniz. Aslına bakarsanız bu, gayet mantıklı bir tahmin diyebiliriz. Geçtiğimiz lansmanda tek tanıtılan ürün iPhone 14 değildi, aralarında Apple Watch Ultra da vardı. Gurman, Apple’ın Watch Ultra modelinden yola çıkarak bir sonraki Pro Max modelinin de isminin Ultra olarak değiştirileceğini düşünüyor.

Dynamic Island bütün iPhone 15 modellerinde standart olarak sunulabilir

Dynamic Island

Ekran endüstrisi analisti Ross Young, Apple'ın, Dynamic Island'ı gelecek yıl piyasaya sürülen dört iPhone 15 modelinin tümünde standart olarak bütün kullanıcılara sunacağını iddia etti.

Young, standart iPhone 15 modellerinin LTPO ekranla donatılmasını beklemiyor. Bu da standart modellerin ProMotion desteğinden ve Pro modellerde olduğu gibi her zaman açık ekran seçeneğinden mahrum kalmasına neden olabilir.

Aynı zamanda Apple'ın iPhone 15'lerde önceki modellere göre daha hızlı çalışan ve daha az güç tüketen A17 yongasıyla birlikte Type-C'ye de geçmesi bekleniyor. 

Yeni iPhone 14 serisi alınır mı?

Kaynak : https://indianexpress.com/article/technology/mobile-tabs/iphone-15-pro-max-may-be-called-the-iphone-15-ultra-8142264/
44
9
7
2
1
Emoji İle Tepki Ver
44
9
7
2
1