• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 5G Destekli Telefon Üretecek mi? Ne Zaman Tanıtılacak

iPhone 5G Destekli Telefon Üretecek mi? Ne Zaman Tanıtılacak?

9
4
1
0
0
Bu yıla damgasını vuran teknoloji gelişmelerinden biri de 5G internet teknolojisi. Bu gelişmeden geri kalmak istemeyen Apple, önümüzdeki Eylül ayında 5G destekli bir model çıkartmayı planlıyor

Yılın ilk aylarında gerçekleştirilen etkinliklerde en çok üstünde durulan konu 5G olmuştu. Samsung ve Huawei gibi devler başta olmak üzere birçok telefon üreticisi, 5G’yi destekleyen modellerini tanıtmışlardı. Ancak Apple’dan bir ses yoktu. Son gelen bilgilere göre şirket, önümüzdeki Eylül ayında 5G destekli modelini tanıtacak.

Yeni tanıtılacak olan 5G modelinin, Snapdragon X55 5G ve Snapdragon X50 5G yonga setine sahip telefonlarla yarışması gerekecek. Yıllarca iPhone 7 ve iPhone 8’de kullanılan 4G’ye sahip yonga setini üreten Intel, Apple’dan büyük bir gelir elde etmişti.

Yeni iPhone’un ismi konusunda ise henüz bir bilgi yok. iPhone XS’den sonra gelecek olan modelin isminin iPhone XI olacağı bekleniyor. 5G teknolojisinin internet hızını daha önce yaptığımız haberlerde belirtmiştik. 5G destekli bir iPhone’un sükse yaratacağı ise şüphesiz.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/iphone-5g-geliyor-iste-ozellikleri-ve-cikis-tarihi-41151920
9
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
4
1
0
0