Kripto Para Hırsızlıklarının Geçen Yılın İki Katına Çıktığı Açıklandı

1
0
0
0
0
Yapılan bir araştırma, kripto para hırsızlıklarında çok ciddi bir yükseliş olduğunu gözler önüne serdi. Üstelik saldırganlar, saldırı başına daha fazla kazanmaya başladılar. İşte çarpıcı istatistikler...

Son yılların en tartışmalı yatırım araçlarından kripto paralarla ilgili önemli bir araştırma yapıldı. Blockchain teknolojileri üzerine araştırmalar yapan TRM Labs, kripto para hırsızlıklarının rekor seviyeye ulaştığını açıkladı. Araştırmacılar, bu durumun daha da kötüleşebileceğini düşünüyorlar.

Yapılan araştırmaya göre 1 Ocak - 24 Haziran 2024 tarihleri arasında, 1,38 milyar dolarlık kripto para hırsızlığı gerçekleştirildi. Araştırmacılar, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 657 milyon dolar civarında hırsızlık gerçekleştirildiğini söylüyorlar. Yani kripto para hırsızlığı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 100 artmış durumda.

Saldırı başına çalınan kripto para değeri, yüzde 50 artış gösterdi

kripto para hırsızlıkları artış gösteriyor

Yapılan araştırma, çarpıcı bir gerçeği daha gözler önüne serdi. Siber saldırganlar, artık kripto para odaklı hırsızlıklardan daha fazla kazanmaya başladılar. Araştırmaya göre saldırı başına çalınan kripto paraların değeri, yıllık bazda yüzde 50 artış gösterdi. Peki bilgisayar korsanları, son dönemlerde neden kripto para hırsızlıklarına bu kadar odaklandılar?

Araştırmacılara göre kripto para hırsızlıklarının artmasının başlıca nedeni, kripto para piyasalarında toparlanma yaşanıyor olması. Son birkaç aylık süreçte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi kripto para birimlerinde ciddi yükselişler yaşandı. Araştırmacılar, bu durumun bilgisayar korsanlarının iştahını artırdığını ifade ediyorlar.

Kaynak : https://www.techtimes.com/articles/306412/20240705/crypto-hacks-skyrocket-first-half-2024-stolen-money-doubles-1.htm
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0