• Anasayfa
  • Yaşam
  • Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sonuçları Açıklandı

YKS 2020 Sonuçları Duyuruldu (Birincilerin Hangi İllerden Çıktığı da Açıklandı)

140
37
19
18
12
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 27-28 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Aygün, sınav sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamalarda oturum birincilerine de değindi.

Milyonlarca öğrenci, 27-28 Haziran tarihlerinde geleceklerini etkileyecek üniversite sınavına girdiler. Bu yıl koronavirüs salgını gölgesine gerçekleştirilen sınav, büyük tartışmalara neden olmuştu. Şimdiyse milyonlarca öğrencinin beklediği o haber verildi. ÖSYM, 27-28 tarihlerinde düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Öğrenciler, bugün itibarıyla yeni bir sürecin içerisine girmiş durumdalar.

Sonuçlar, ÖSYM'nin resmi internet sitesinde

Konuyla ilgili açıklamalar, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapıldı. Aygün, YKS sonuçlarının sonuc.osym.gov.tr üzerinden kontrol edilebileceğini söyledi. Açıklanan sonuçların öğrenciler ve ailelerine hayırlı olmasını temenni eden ÖSYM Başkanı Aygün, üniversite tercihlerinin 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini açıkladı. İyisiyle kötüsüyle üzerlerinden büyük bir yükün kalktığı öğrenciler şimdi, doğru tercih yapabilmek için çabalayacaklar.

ÖSYM

Yükseköğretim Kurumları Sınavı, 3 oturum şeklinde yapılmıştı. Bu oturumlar, Temel Yeterlilik Testi ve Alan Yeterlilik Testi ve Yabancı Dil Testi olarak isimlendiriliyor. ÖSYM Başkanı Aygün, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bu oturumlarda birinci olmayı başaran öğrencilere de değindi. Dilerseniz şimdi de YKS birincilerinin hangi illerden çıktığına bakalım.

Yapılan açıklamalara göre Temel Yeterlilik Testi'nin birincileri; Nevşehir, Antalya, Çorum, Ankara ve Aydın'dan çıktı. 5 aday, TYT birinciliğini paylaştı. AYT'de de 5 aday birinci olurken sayısal bölümü birincileri İstanbul, İzmir, Malatya; eşit ağırlık bölümü birincisi Osmaniye, sözel bölüm birincisi ise İzmir'den çıktı. Ayrıca Yabancı Dil Testi'nde de 5 aday birinci oldu. Bu adayların biri Niğde'den, diğer dördü ise İstanbul'dan çıktı.

Kaynak : https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-yks-sonuclari-aciklandi-2756041
140
37
19
18
12
Emoji İle Tepki Ver
140
37
19
18
12