PlayStation'ın Türkiye'deki Yeni Distribütörü Resmen Açıklandı

26
4
2
2
1
PlayStation'ın Türkiye'deki resmî distribütörü belli oldu. Birkaç ay önce iddia edildiği üzere Bilkom, artık PlayStation'ı Türkiye'ye getiren firma olacak.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony'nin oyun bölümü olan PlayStation, Türkiye'de bir süredir tartışmaların odağında. Hatırlayan okurlarımız vardır; geçen yılın başlarında Sony'nin Türkiye'den çekileceği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Kasım ayında sizlerle paylaştığımız bir haberimizde ise Bilkom'un, PlayStation'ın Türkiye'deki resmî distribütörü olacağı iddiasından bahsetmiştik.

Şimdiyse bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bilkom'un resmî X hesabından yapılan paylaşımda, distribütörlük görevinin üstlenildiği resmen duyuruldu.

Bilkom'un yaptığı açıklama:

Şimdi oyun zamanı!

Oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyan PlayStation, Bilkom güvencesiyle Türkiye’de

Açık konuşmak gerekirse bu firmanın PlayStation ürünlerini Türkiye'ye getirecek olması, çok da şaşırtıcı olmadı. Peki neden?

Bilkom, pek çok teknoloji şirketi için distribütörlük yaptı

PlayStation Türkiye distribütör

Koç Holding bünyesinde kurulan Bilkom, oldukça köklü bir şirket ve bugüne dek önemli çalışmalar yaptı. Mesela Apple, Huawei, TCL, DJI, Razer ve Logitech gibi dünya devi firmaların Türkiye distribütörlüğü, Bilkom tarafından yapıldı.

PlayStation

Bu arada; Sony'nin Türkiye'ye ilişkin kararıyla ilgili farklı iddialar da mevcut. Bazı sektör kaynaklarına göre Sony, çekilme sürecini 2023 yılı sonu itibarıyla tamamladı. Şirket, ülkemizde sadece kamera bölümü için hizmet vermeye devam edip, diğer ürün gruplarındaki çalışmaları Bilkom gibi distribütör firmalara bırakacak...

26
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
26
4
2
2
1